CHP’de gözler tüzük değişikliğinde!

CHP’de gözler tüzük değişikliğinde!
7 Ağustos 2023 08:45

“Değişim” tartışmalarının sürdüğü CHP’den yeni açıklamalar geliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüzükle ilgili yeni açıklamalar yapacağı iddia edildi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak değişimle ilgili önemli bir çıkış yaptı. CHP eski Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ise “Tüzük değişikliği gibi hususlar temeldeki sorunu çözmez” dedi.

 

Değişim tartışmaları ile gündemde olan CHP’ye yönelik iddialar, çıkışlar devam ediyor. Son olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yeni bir hamle yapacağı ve tabanı heyecanlandıracak bir açıklama yapacağı iddiaları gündeme geldi. Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre; o açıklamalar tüzükle ilgili olacak. Tüzüğe ön seçim ekleneceği, dönem sınırlaması geleceği ve genel başkan adayını üyelerin belirleyeceği vurgulandı ve ”Kılıçdaroğlu’nun da değişim kişiyle değil, ilkeyle olur” mesajı vereceği ileri sürüldü.

 

 

ÖZTRAK: CHP PARTİ YÖNETİMİ DEĞİŞECEK

 

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ’da Süleymanpaşa 4. Olağan İlçe Kongresi’nde değişim tartışmaları hakkında konuştu. Öztrak, “CHP genel Başkanı, her iki oydan bir tanesini aldı. Biz bunun üzerine daha fazla oyu inşa etmek yerine daha birinci günde birbirimizle kavga etmeye başladık. Tabii ki yenileneceğiz, yenileniyoruz. Bu kongreyi niye yapıyoruz? İlçe başkanlarımız değişiyor, il başkanlarımız değişecek, kurultay delegelerimiz değişecek, parti yönetimi değişecek. Bunların hepsi olacak. Süreci biz başlattık” dedi.

 
HAMZAÇEBİ: CHP’DE TÜZÜK DEĞİŞMESİ TEMEL SORUNU ÇÖZMEZ

 

 

CHP eski Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ise GazeteDuvar’a yaptığı açıklamada, değişim kavramını yüzeysel bulduğunu ifade etti. Hamzaçebi, “MYK ve danışman değişiklikleri derde deva değildir. Kurultayda parti meclisi ve sonrasında MYK değişikliğine gidilecek olması, tüzük değişikliği gibi hususlar da temeldeki sorunu çözmez. Bu adımlarla parti bir santim ileri gitmez” vurgusu yaptı.