CHP’de ‘Değişimciler’ Genel Merkez’in kongrelere ‘müdahale’lerinden rahatsız!

CHP’de ‘Değişimciler’ Genel Merkez’in kongrelere ‘müdahale’lerinden rahatsız!
27 Eylül 2023 08:47

CHP‘nin parti meclisinde (PM), bugün genel merkezin kurultay için istediği ve önerdiği 5 Kasım tarihi görüşülecek. İfade edilen tarihe partide değişimi savunanların itirazının olmadığı söylenirken PM üyelerinin il kongrelerinde çıkan kavga görüntülerinden ve genel merkezden gönderilen divan başkanlarının kongrelere müdahale edişlerinden rahatsız olduğu kaydedildi.

 

 

CHP Parti Meclisi (PM), bugün genel merkezin önerdiği kurultay tarihini görüşmek için toplanacak. CHP PM, bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

 

 

“MÜDAHALE HOŞ DEĞİL”
Cumhuriyet’te yer alan habere göre, PM üyeleri, CHP’nin il kongrelerinde çıkan kavga görüntülerinin de toplantıda gündeme gelebileceğini söylüyor.

 

Partide değişimi savunanlar, genel merkezden kongrelere müdahaleler olduğunu söyleyerek bu konunun dillendirilebileceğini belirtiyor. Değişimciler konuyla ilgili “Bazen genel merkezden gönderilen divan başkanlarının tavırları ve müdahaleleri hoş olmuyor. Kayseri’de 240 delegesi olan Melikgazi seçime sokulmadı. İzmir ve Konya’da genel merkezin müdahalesiyle çarşaf liste yerine blok liste oluşturuldu. Hatay’da ilçe kongreleri başlamadan görevden alınan başkanlar oldu. Siirt’te kavga oldu. Bu tip müdahaleler, genel merkezden gelen işaretler hoş değil. Konya ve İzmir’de bu nedenle kavga çıktı. Bunlar da konuşulabilir” değerlendirmesini yapıyor.