CHP Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar: Yapamayacağım şeye söz vermem

CHP Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar: Yapamayacağım şeye söz vermem
12 Mart 2014 10:00

Planlı ve düzenli yapısıyla göz dolduran Yenimahalle ilçesi, özellikle son dönemde belediye eliyle gerçekleşen kentsel dönüşüm projeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 25 Mart Mahallesi’nde bulunan SSK Blokları’nda yaşayan vatandaşlara kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Yaşar, “Kimsenin sözüne inanmayın ve kışkırtmalarına gelmeyin. Ben size siyasetçi sözü değil, Fethi Yaşar sözü veriyorum” dedi.

 

15 HEKTARLIK ALANDA DEV DÖNÜŞÜM 

 

Ayrım gözetmeksizin ve kimseyi mağdur etmeden kentsel dönüşüm projelerini uygulayan Yenimahalle Belediyesi’nin bu sefer ki adresi ise 25 Mart Mahallesi’nde bulunan SSK Blokları olacak.

 

Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün gözetiminde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili Müdür Yardımcısı Gökhan Akkan, “Kentsel dönüşüm sınır ilanı meclise sunuldu. Toplamda 1696 konutun bulunduğu 15 hektarlık alanda çalışmalar, gerekli onaylar alındıktan sonra başlatılacak” diye konuştu.

 

DAHA SAĞLIKLI KONUTLAR 25 MART’DA

 

Vatandaşın sağlıklı, refah ve huzur içinde oturabileceği konutlar inşa etmek için durmaksızın çalıştıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, SKK Blokları’nın toplantı salonunda vatandaşlara kentsel dönüşüm müjdesini verdi.

 

İşgalci konumunda olan vatandaşların yıllarca oturdukları mahallelerde ev sahibi olacaklarını belirten Yaşar, “Mart ayı yerel seçimlerinin ardından kentsel dönüşüm olarak öncelikli bölgemiz SSK blokları olacak. Daha sağlıklı konutlar da yaşamak herkes gibi sizlerin de hakkı. Kimsenin sözüne inanmayın ve kışkırtmalarına gelmeyin. Ben size siyasetçi sözü değil, Fethi Yaşar sözü veriyorum. Bende sizden biriyim. Benim ne koltuk sevdam var, ne de makam derdim var. Benim sevdam halk sevdası, Yenimahalle sevdası. Kimseyi ötekileştirmeden Yenimahalle’de birlik içerisinde yaşama sevdası” dedi.