CHP sağlıkçılar için miting düzenleyecek!

CHP sağlıkçılar için miting düzenleyecek!
8 Temmuz 2024 09:10

Kabine ile CHP’nin gölge bakanları arasında gerçekleştirilen temaslara yenileri eklenecek. Öğretmenler, emekliler ve asgari ücretliler için mitingler yapan CHP bu kez sağlık emekçileri için miting düzenleyecek.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özgür Özel arasındaki temaslar ile başlayan siyasette normalleşme tartışmalarının uzağında duran CHP kurmaylarına göre, müzakere süreçleri iyi niyetle sürdürülmeye çalışılacak. CHP, müzakere ile sonuç alamadığı alanlarda siyaseti sokağa taşıyacak. Bu kapsamda tematik mitingler düzenlenecek.

 

 

CHP Sağlık Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ile görüşecek.

 

SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN SORUNLARI
CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Memişoğlu ile CHP Sağlık Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz arasında gerçekleştirilecek görüşme yalnızca, “Hayırlı olsun ziyareti” kapsamında olmayacak. Parti tabanındaki, “Erdoğan bizi kandırıyor mu, oyalıyor mu?” endişesinin tematik mitingler ile geride kaldığını düşünen CHP kurmayları, müzakerelerden sonuç alınamaması halinde bunu kamuoyuna şeffaf şekilde duyuracak. Birgün’de yer alan habere göre Sağlık Bakanı Memişoğlu’na, sağlık sistemindeki aksaklıklar ve sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunları içeren kalın bir dosya sunulacak. CHP, şiddet mağduru sağlık emekçilerinin sorunlarının çözülmesini, özlük haklarının iyileştirilmesini ve randevu sistemindeki sorunların çözülmesini talep edecek. Talepler kapsamında Bakan Memişoğlu’na, “Sorun nasıl çözülür?” sorusunun yanıtını içeren bir yol haritası da verilecek.

 

 

Ataması yapılmayan öğretmenler, emekliler ve asgari ücretliler ile geniş katılımlı mitingler düzenleyen CHP, taleplerin karşılanmaması durumunda sağlık emekçileriyle de bir miting düzenleyecek. Sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar, meydandan bir kez daha dile getirilecek.