CHP PM, 26 Aralık’ta ‘İstanbul ilçeleri’ özel gündemiyle toplanacak!

CHP PM, 26 Aralık’ta ‘İstanbul ilçeleri’ özel gündemiyle toplanacak!
23 Aralık 2023 15:14

21 Aralık’ta gerçekleşen Parti Meclisi Toplantısı’nın ardından 126 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını açıklayan CHP, 26 Aralık’ta İstanbul’da da “İstanbul ilçeleri” özel gündemiyle toplanmayı planlanıyor.

 

 
26 Aralık’ta gerçekleştirilecek Parti Meclisi Toplantısı’nın ardından İstanbul’un ilçelerinin tamamının belediye başkan adaylarının netleşmesi bekleniyor. Partinin, 27 Aralık Çarşamba günü ise bir tanıtım toplantısı ile İstanbul’un ilçe belediyelerinin başkan adaylarını kamuoyuna duyuracağı belirtiliyor.

 

 

400’e yakın seçim çevresinde adaylarını açıklayan CHP’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik işbirliği arayışı trafiği de devam ediyor. DEM Parti’nin, “Kent uzlaşısı” stratejisinin olumlu karşılandığını belirten CHP kaynakları, DEM Parti’nin adayının güçlü olduğu yerlerde özveri gösterilebileceğini söylüyor.

 

 

Kamuoyunda büyük merakla beklenen ve henüz açıklanmayan Adana ve Mersin’in aday belirleme sürecinde ise herhangi bir sorun olmadığı söyleniyor. Parti kaynakları, Mersin ve Adana’nın raporlama sürecinin devam ettiği belirtirken bu kentlerde mevcut başkanlarla yola devam edileceği söyleniyor.