CHP İstanbul’da ibre Özgür Çelik’ten yana!

CHP İstanbul’da ibre Özgür Çelik’ten yana!
28 Eylül 2023 11:57

CHP’de 33 ilde 522 kurultay delegesinin belli olmasından sonra gözler en çok delegeye sahip İstanbul il kongresine çevrildi.

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kurultay tarihi belli oldu. CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. PM’de alınan diğer bir karara göre; tüzük kurultayı da 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak. İki karar da oybirliği ile alındı.

 

 

Büyük kurultayda oy kullanacak 1200 il delegesinden 522’si belli oldu. Gözler 8 Ekim’de yapılacak İstanbul il kongresine çevrildi. İstanbul il kongresinde 196 aday daha belli olacak. Kritik bir role sahip İstanbul’da Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ile İstanbul eski il başkanı Cemal Canpolat’ın yarışacağı ikili bir yarış olması bekleniyor.

 

 

CHP İSTANBUL’DA İBRE ÖZGÜR ÇELİK’TEN YANA

 
Gazete Kritik’te yer alan habere göre CHP İstanbul’da 27 ilçe başkanının yanı sıra, PM üyeleri ve milletvekillerinin desteği ile il başkan adaylığını açıklayan ilk isim Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik oldu. CHP delegelerinin büyük bir kısmının desteğini arkasına alan Çelik hafta sonuda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Çelik’in İstanbul’da ipi göğüslemesine kesin gözü ile bakılıyor.

 

 

 

İSTANBUL’DA KİŞİSEL İKTİDAR İÇİN KILIÇDAROĞLU ALGISI

 
Özgür Çelik’in büyük bir destek ile il başkanı adayı olmasının ardından, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Mehmet Ali Yüksel’den; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Selçuk Sarıyar’dan vazçerek eski il başkanı Cemal Canpolat’ın arkasında durmaya karar verdiler.Canpolat ismine İstanbul’u ilçe seçimlerinde dizayn etmeye çalışan ve başarısız olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in yanı sıra Oğuz Kaan Salıcı’nın tam destek verdiği biliniyor. Bu isimler Canpolat’ı Kılıçdaroğlu’nun adayı olarak lanse ederek delegede algı oluşturmaya çalışıyor. Bu algının yanı sıra Canpolat’ın adaylık tweeti, reklam ile retweet yapan onlarca hesap satın alınarak sosyal medyaya da taşındı.