CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı’dan BDP’ye ziyaret

CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı’dan BDP’ye ziyaret
28 Ağustos 2013 16:47

Saat 13.00’de BDP İstanbul İl Başkanlığı binasına gelen CHP İl Başkanı Oğuz Kaan  Salıcı ve beraberindeki heyeti, BDP İstanbul İl Eş Başkanları Emrullah Bingül ve Arife Çınar’ın yanı sıra il yöneticileri karşıladı.

 

Yaklaşık bir saatlik görüşmenin ardından Salıcı, “Biz İstanbul İl örgütüne yeni yönetimine tebrik ziyaretine geldik. Sayın başkanlar büyük bir nezaket gösterdiler. Bizim onlara nezaket ziyareti talebimizi kabul ettiler. Bize büyük bir misafirperverlik gösterdiler. Kendileri için teşekkür ediyoruz bu destekleri ve bu kabulleri için. Aynı zamanda Türkiye’deki demokrasinin önündeki temel sorunlarla ilgili karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir pozisyonu var, BDP’nin bir pozisyonu var. Bizler Türkiye’nin en büyük ilinin il başkanları, eş başkanları olarak bu konularla ilgili karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Siyasetin kutuplaşmadan değil de el sıkışmadan daha çok fayda sağlayacağını tüm toplumun fikrinde ortaklaştık. Bütün siyasi partilerle özellikle muhalefetteki siyasi partilerle daha çok sık görüşmeler yapmak bizimde ortak bir dileğimiz” dedi.

 

BDP İSTANBUL İL EŞ BAŞKANI BİNGÜL ZİYARETİ ÖNEMLİ BULDUK, ÖNEMSİYORUZ

 

BDP İstanbul İl Eş Başkanı Emrullah Bingül ise, “Temmuz ayının 28’inde BDP İstanbul İl Kongresi yaşandı. Yeni bir yönetim seçildi. Buna binae İstanbul Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı ve yönetimi bizi tebrik etmek üzere bugün partimize teşrif ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Önemli bulduk, önemsiyoruz. Umarız ki bu tür ziyaretler merkezi düzeylerde de kendisini göstermiş olacaktır. Çünkü ülkemizde içinde bulunduğumuz sürecin hassasiyetleri, Kürt sorunun çözümün noktasında tarihi bir sürecin içerisindeyiz. Böylesi bir dönemde siyasal partilerin çözüm üretme noktasında, görüş alış verişi içerisinde olmaları en başta diyalog içerisinde olmaları önemlidir. Dolayısıyla mecliste grubu bulunan iki muhalefet partisinin başta ana muhalefet partisinin, bir arada birçok şeyi tartışıyor, değerlendiriyor olmuş olması önemlidir. Bu yönüyle de baktığınızda bugünkü ziyareti önemsedik. En kısa zamanda başkan ve yönetimini ziyaret etmiş olacağız” diye konuştu.  Salıcı ve beraberindeki heyet daha sonra araçlarına binerek BDP İstanbul İl Başkanlığı’ndan ayrıldı.