CHP İrade Grubu’ndan tüzük kurultayı çağrısı!

CHP İrade Grubu’ndan tüzük kurultayı çağrısı!
20 Haziran 2023 08:00

CHP İrade Grubu Sözcüsü Hakkı Aydos, parti içerisinde örgüt gücünün tecelli etmesi için çağrıda bulundu. Aydos, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na da seslendi.

 

 

Seçim sonuçlarının ardından CHP’de değişim ve yenilik hareketliliği başladı. Partide Genel Başkanlık makamı dahil büyük bir dönüşüm dilden dile dolaşıyor. Öte yandan kurultay süreci için de geri sayım başladı.

Bu bağlamda CHP İrade Grubu adına Ankara Kurultay Delegesi Hakkı Aydos’tan tarihi bir çağrı geldi. CHP’li Aydos tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

“İKİ DÖNEMDEN FAZLA KİMSE GÖREVDE KALMAMALI”

 

 

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasinin yaşaması için iki dönem kuralı getirilmeli. İl başkanı, ilçe başkanı, belediye başkanı, milletvekili ve genel başkan dahil iki dönemden fazla kimse görevde kalmamalı. Bu hem o görevin taze kanlarla yeniden güçlenmesi hem dinamikliğinin süregelmesi hem de görevdeki olası kötü gidişatın önünü kesmesi için kaçınılmazdır.

 

 

“TEMEL İLKEMİZ ÖNSEÇİM OLMALI”

 

 

CHP’de ön seçim temel ilkemiz olmalıdır. Örgütler her yerde söz sahibi olmalı ve artık deyim yerindeyse kendi ‘altyapımız’dan insanlarımızı hak ettikleri yerlere örgütün öz gücüyle getirebilmeliyiz.

 

 

“CHP’DE DEMOKRASİYİ YAŞATMAK İÇİN TARİHİ FIRSAT”

 

 

Tüzük kurultayına çağrı metnimizi 3 Temmuz’dan itibaren kurultay delegelerimize imzaya açıyoruz ve delegelerimizi bu imzayı vermeye davet ediyoruz. 37. kurultay delegeleri Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasiyi taçlandırmak ve yaşatmak için tarihi bir fırsat yakaladı. Bu fırsatın kurultay delegelerimizce değerlendirilip, onurlandırılacağına hiç kuşkum yoktur.

 

 

“GENEL BAŞKANIMIZIN DESTEK VERECEĞİNE İNANCIMIZ SONSUZDUR”

 

 

Kurultaya çağrı metnimiz bugün itibarıyla Sayın Genel Başkanımıza, geçmiş dönem Manisa il başkanımız ve kurultay delegemiz Semih Balaban tarafından verildi. Sayın Genel Başkanımızın da bu demokrasiye çağrı metnine, demokrasiyi içinde özümsemiş bir insan olarak destek vereceğine inancım sonsuzdur.”

 

İşte Kılıçdaroğlu’na teslim edilen o metin…
r1

r2

r3

r4