CHP İrade Grubu’ndan ‘güven mesajı’ tepkisi!

CHP İrade Grubu’ndan ‘güven mesajı’ tepkisi!
22 Haziran 2023 06:45

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 81 il başkanının CHP Genel Merkezi’nde dün gerçekleştirilen toplantısı devam ederken ortaya flaş bir iddia atıldı.

 

 
Edinilen bilgiye göre; toplantı esnasında Genel Merkez tarafından, il başkanlarının imzalarıyla yayımlanacak “Genel Merkez yola devam ediyor, Genel Başkanımıza güvenimiz tam” konulu bir metin duyurulması istendi. Bazı il başkanları ise bu metne imza atmaya ve yayımlanmasına karşı çıktı.

 

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantı sürerken, metne  imza atmayı kabul etmeyen 24 il başkanının görevlerinden istifa ettiği iddia edildi.

 

 

Söz konusu iddialar CHP tarafından yalanlandı. CHP Teyit tarafından yapılan açıklamada, “Bazı medya organlarında yer alan, CHP’li 24 il başkanının istifa ettiği yönündeki haber doğru değildir” ifadeleri kullanıldı.

 

 

Gündeme bomba gibi düşen bu iddiaların ardından bir açıklama yapan CHP İrade Grubu Sözcüsü ve kurultay delegesi Hakkı Aydos “Hangi metni zorla imzalattırmaya kalkarsanız kalkın demokrasi her şeyin önüne geçecektir. Zorla demokrasi olmaz. Demokrasi ortak akılla olur. Gerçek demokrasi özlemi çok yakında 3 Temmuz’da başlıyor. Denizli’ye Eskişehir’e Kastamonu’ya selam olsun” dedi.

 

 

CHP İrade Grubu Sözcüsü ve kurultay delegesi Hakkı Aydos önceki gün yaptığı açıklamada tüzük kurultayına çağrı metninin 3 Temmuz’da kurultay delegelerinin imzasına açılacağını söylemişti. Aydos, geçmiş dönem Manisa il başkanı ve kurultay delegesi Semih Balaban tarafından ve kurultaya çağrı metninin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na verildiğini belirtmişti.