CHP heyeti Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti!

CHP heyeti Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti!
1 Temmuz 2023 13:08

CHP Milletvekilleri, Merdan Yanardağ’ı Marmara (Silivri) Cezaevi’nde ziyaret etti.

 

 

Ziyaretin ardından yurttaşlara seslenen heyet, “Sadece Merdan Yanardağ’ın yanında değil, TELE1’in yanında olmanızı ve destek vermenizi bekliyoruz” dedi.

 
TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın hukuksuz tutuklamasına ilişkin Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla oluşturulan heyet, Silivri Cezaevi’nde tutulan Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti. Heyet ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı.

 

 

“BOYUN EĞMEYECEĞİZ, BASKILARA DİRENECEĞİZ”

 
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

 
“TELE1’in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, arkamda gördüğünüz Silivri Cezaevi’nde. Haksız tutukluluk sürecinin başlamasının üzerinden 4 gün geçti. Kendisiyle 45 dakika süren bir görüşme yaptık. Merdan Yanardağ son derece moralli, sağlıklı ve keyifli gördüm. Herkese kendi direnişinin ilham vermesini beklediğini hissettim. Tıpkı Merdan Yanardağ gibi biz de dimdik ayakta olacağız. Boyun eğmeyeceğiz. Baskılara direneceğiz. Bu bir oyun. Bu işin mahkemelerin, hakim, savcı ve cezaevlerinin olması bu oyunu değiştirmez. Kamuoyu nezdinde başlandı. Merdan Yanardağ’ın ismine, itibarına, gazeteciliğine, kanalına haksız yere saldırıldı. O ne bir suçlu, ne bir terörist. Sizin de sadece Merdan Yanardağ’ın yanında değil, TELE1’in yanında olmanızı ve destek vermenizi bekliyoruz.”