CHP – Halk TV savaşı başladı!

CHP – Halk TV savaşı başladı!
23 Temmuz 2023 11:11

CHP’nin Halk TV’yi cezalandırmasının ardından bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. Halk TV ekranlarında haftasonu yayınlanan Görkemli Hatıralar programının bugünkü çekiminin CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in talimatıyla engellenmeye çalışıldığı iddia edildi.

 
Engellemeyi programın sunucusu Serhan Asker duyurdu. Asker’in sosyal medyada yaptığı şu ifadeler yer aldı: Sevgili Görkemli Hatıralar izleyicileri. Bugün Antalya Döşemealtı’nda tarihi Kırkgöz Hanı’nda büyük hazırlıkları yapılan program ne yapmaya çalıştığı belli olmayan bir CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın talimatıyla iptal edildi. Han’da çekilmesi planlanan yayına izin verilmemesinin ardından Serhan Asker ve çalışma arkadaşlarımız çekimi han dışına taşımak zorunda kaldı.

 

 

Serhan Asker’in program başlarken yaptığı açıklama şöyle:
”CHP Genel başkan yardımcısı Eren Erdem’in belediye başkanına verdiği talimat doğrultusunda ‘orada program yapmıyorsunuz, planlanan o programı iptal ediyorsunuz’ dedi ve bu sabah belediye başkanı programı iptal ettiklerini, genel Merkezin kararı ile iptal ettiklerini söyledi. Biz de o zaman dışarda yaparız programı dedik, ve öyle de yaptık. Her tarafta yasaklar, yasaklar, yasaklar…

Merak ediyorum Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yaşanan bu olayla ilgili bir açıklama yapacak mı, bu olayda onun bir talimatı var mı? Ben onun böyle bir karar almayacağını düşünüyorum ben. Ama Genel başkan Yardımcısı bu talimatı dün akşam verdi. Bu programı yapmayacaksınız dedi, belediye başkanı da çaresiz kaldı. ”