CHP gençlik kollarından Çankaya belediye başkan adaylığına Av. Hüseyin Can Güner!

CHP gençlik kollarından Çankaya belediye başkan adaylığına Av. Hüseyin Can Güner!
13 Şubat 2024 08:35

CHP’nin Çankaya Belediye Başkan adayı Hüseyin Can Güner oldu. Peki Hüseyin Can Güner kimdir?

 

 
CHP’nin Ankara’daki kalelerinden Çankaya’da Belediye Başkan adayı 1993 doğumlu Hüseyin Can Güner oldu. Parti Meclisi’nde onaylanan Hüseyin Can Güner, Özgür Özel’in avukatı olmasıyla dikkat çekiyordu. Adaylık kararının ardından Hüseyin Can Güner’in hayatına ilişkin detaylar, siyasi konuları yakından takip eden isimler tarafından araştırılmaya başlandı.

 

 

PEKİ HÜSEYİN CAN GÜNER KİMDİR

 

Hüseyin Can Güner 1993 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2012 yılında kaydoldu. Ankara İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonunda, Sosyal Demokrat Öğrenciler örgütlenmesinde ve Çankaya İlçe Gençlik Kolunda çalışmalar yürüttü.

2013-2014 yıllarında Etimesgut Gençlik Kolu Başkanlığı görevinde bulundu. 2014-2016 yılları arasında Genel Merkez Yerel Yönetimler Komisyonunda görev aldı. 2018-2020 yılları arasında Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2020-2023 yılları arasında CHP’yi temsilen İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulundu.

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. İkinci Yüzyıl Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği ve Türkiye Tenis Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği üyesidir.

 

 

HERKES ÖZGÜR ÖZEL’İN AVUKATI OLARAK BİLİYOR AMA…

 

 

Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner’i herkes Özgür Özel’in avukatı diye konuşuyor ama Güner’in hayat hikayesi bundan çok daha fazla.

 

3 yaşında babasını kaybediyor, annesi ise infaz koruma memuru. Özgür Özel cezaevi komisyonundayken annesinin olduğu cezaevini ziyaret ediyor. Orada kadın oğlunun dereceyle Ankara Hukuk Fakültesine girdiğini, yine dereceyle hakimlik savcılık sınavını kazandığını ama mülakatta sürekli elendiğini anlatıyor. Özgür Özel ve Veli Ağbaba tonla isimle görüşüyorlar, yazıktır alın bu çocuğu diye, bu çocuğun Alevi olduğu için mülakatlardan sürekli elendiğini anlıyorlar. Mülakat mağduru bu genç partinin avukatı yapılıyor.

 

 
ÖZEL’İ BERAAT ETTİRDİ

 

Ayrıca Hüseyin Can Güner’in Hulusi Akar’ın açtığı davada Özgür Özel’i savunarak beraat ettirdiği ve Fatih Tezcan’ın tutuklandığı dosyada şikayetçi olan kişiydi.