CHP Çankaya aday adayı Necati Yılmaz: Daha mutlu, daha özgür, daha huzurlu bir Çankaya!

CHP Çankaya aday adayı Necati Yılmaz: Daha mutlu, daha özgür, daha huzurlu bir Çankaya!
8 Aralık 2023 08:17

26. Dönem CHP Ankara milletvekili ve önceki Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, CHP’den Çankaya Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.

 

 

 

Necati Yılmaz, CHP’nin önemli oy potansiyeline sahip olduğu Çankaya’da, parti içerisinde ismi gündemde olan güçlü aday adaylarından biri. Aynı zamanda başarılı bir avukat olan Yılmaz, Türkiye’nin büyük değişimi için Çankaya’nın gücünü ve başarısını artırarak arkalarına almak istediklerini ifade etti.

 

 

 

 SEÇİLİRSE NELER YAPACAK?

 

 

 

Yılmaz, seçilmesi durumunda Çankaya’da sosyal demokrasinin evrensel tezlerine uygun bir yönetim anlayışı benimseyeceğini dile getirdi. Yerinden yönetimi önemsediklerini ve insanı merkeze koyan bir anlayışa sahip oldukları kaydeden Yılmaz, “Sosyal demokrasinin temel ve vazgeçilmez hedefi insanların mutluluğudur. Her projemizde, her çabamızda, her sözümüzde, her dokunuşumuzda insanlarımızı daha mutlu, daha özgür ve daha huzurlu kılmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

 

 

Çankayalılara verdikleri oyların hesabını sorabilecekleri demokratik bir belediye ortamını sunmak istediğini ifade eden Yılmaz, seçilmesi durumunda yapacaklarını şöyle sıraladı:

 

 

 

HER BÖLGEDE YEREL KONSEYLER OLUŞTURACAĞIZ

 

 

 

 

“Çankaya’da çoğulcu demokrasiyi yaşama geçirerek, etkin bir yerel yönetim sağlayacağız. Yerinden, katılımcı, yaygın, kolektif bir yönetim gerçekleştirmek istiyoruz. Parti örgütümüzü, sivil toplumu, muhtarları ve çalışanları yönetim sürecinin temel dinamikleri haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda Çankaya’mızı gerektiği sayıda bölgelere ayırarak her bölgede tam teşekküllü ve donanımlı hizmet birimleri oluşturmak, yönetime bu birimleri dahil etmek, yetkiyi de bu bölgelere devretmek istiyoruz. Her bölgede yerel konseyler oluşturmak ve bu konseyleri hizmet sürecine katmak istiyoruz. Yerel konseyde yer alacak kişileri bölge sakinleri ile birlikte belirlemek istiyoruz.

 

 

MODEL PROJELER GELİŞTİRECEĞİZ

 

 

 

Çankaya‘da bizi bu hedefte başarılı kılacak model projelere imza atmak istiyoruz. Çankaya’da kent aidiyetini pekiştirmek istiyoruz. Hemşerilerimize bilim, sanat ve sporla, birlikte yaşam kültüründe yoğrulmuş bir Çankaya sunmak istiyoruz. Her Çankayalının doğumundan, okula başladığından, evliliğinden, yaşlılığından, vefatında haberdar olmak ve haberdar olduğumuzu kendilerine hissettirmek istiyoruz.

 

 

 

ÜNİVERSİTELİLER VE KADINLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

 

 

 

10 üniversiteyi topraklarında barındıran Çankaya’yı, gençlerimizin sadece öğrenim gördükleri değil, yaşamın her alanında kendilerini gerçekleştirdikleri bir kent haline getirmek amacındayız. Bu gençlerimizi ilçemizde barındırmak ve doyurmak istiyoruz. Gençlerimizi çağ dışı yapıların, tarikatların ve imkansızlıkların kucağına düşürmeden birer meşale gibi memleketlerine ve görev yapacakları yerlerine gönderme arzusundayız. Ve kadınlarımızın üretkenliğinden yararlanarak, Çankaya’da mağduriyetle değil, sosyal yaşama katılmaları ve kendini gerçekleştirmeleriyle anılmalarını istiyoruz. Bilişim ve teknolojiyi Çankaya’nın soyadı yapmak istiyoruz. Belediye hizmetlerini bir tuş kadar hemşerilerimize yakın kılmak istiyoruz. Üniversiteler üzerinden akademik, odalar ve sendikalarımız üzerinden mesleki birikimden yararlanan bir belediye yönetimini hedefliyoruz” şeklinde konuştu.