‘CHP aşure partisi oldu’

‘CHP aşure partisi oldu’
19 Haziran 2023 09:29

HalkTV yazarı Mehmet Tezkan, CHP’nin “muhafazakâr” oyları almak için Abdüllatif Şener ve benzeri isimleri milletvekili yaptığını belirterek, “Şener CHP’ye şu gerçeği gösterdi. Başka mahallelerden insan devşirerek o mahalleye girilemiyor. Başka mahalleden insan transfer edilerek açılım yapılamıyor… Kürt aday koyalım, Çerkez aday koyalım, Ermeni aday koyalım, Karadenizli aday koyalım, Alevi aday koyalım, Yörük aday koyalım politikası iflas etti… Bu iflasın Abdüllatif Bey’in ihanetiyle ilgisi yok. CHP bu politikayı yıllardır denedi sonuç alamadı” dedi.

 

 

CHP’nin “aşure partisi” olduğunu savunan Tezkan, yazısında, şu ifadeleri kullandı:
“CHP, sosyal demokrat partiyim diyorsa sosyal demokrat parti gibi davranmak zorunda. Sosyal demokrat parti kimliğini koruyarak, aşure partisi olmadan muhafazakârların, milliyetçilerin, siyasal İslamcıların, tüm etnik grupların haklarını savunabiliyor musun; önemli olan bu…

Muhafazakâr seçmen, mutaassıp seçmen, siyasal İslamcı seçmen, Türk, Kürt, Roman, Çerkez, Laz, Pomak, Yörük seçmen… Kentli, köylü, okumuş, okumamış seçmen ‘benim hakkımı bu parti korur, adaleti bu parti sağlar’ diyor mu? Mesele bunu dedirtmek.”

 

Yazının tamamı için tıklayın…