Cennet Koyu’nda talan devam ediyor: İki şirket daha sırada

Cennet Koyu’nda talan devam ediyor: İki şirket daha sırada
15 Mayıs 2024 08:37

Bodrum’un Cennetkoy’unda tartışılan Cengiz Holding’in projesinin ardından bölgede iki proje daha yapılacağı oraya çıktı. Arkeolojik ve doğal sit alanında Hattat Holding otel yapmak için ÇED sürecini başlattı.

 

Fotoğraf: Sözcü

 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde doğa talanı devam ediyor. Bodrum ilçesine bağlı Gölköy Mahallesi’ndeki Cennetkoy’da bulunan Gökburun Yarımadası’nda Hattat Holding otel inşaatı yapmak için ÇED sürecini başlattığı ortaya çıktı. Projenin maliyetinin 720 milyon lira olacağı belirtildi. Daha önce Cengiz Holding bölgede tepki çeken turistik tesisi ve lüks rezidans inşaatların için ÇED gerekli değildir raporu almıştı.

Sözcü’den Yaşar Anter’in haberine göre Hattat Bodrum Turizm Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan, 109 oda ve 280 yatak kapasiteli Turizm Konaklama Tesisi’nin maliyetinin 720 milyon lira olacağı belirtildi. 3. Derece Arkeolojik SİT ve 2. Derece Doğal SİT alanında kalan projede 109 oda ve 280 yatak kapasiteli Turizm Konaklama Tesisi projesi yapılması için inşaatlara başlanacağı belirtildi.

 

Hattat’ın projesinin yanı sıra Cennetkoy’da lüks bir otel zincirinin yeni tesisini açmaya hazırlandığı belirtildi. Muzaffer Yıldırım’ın sahibi olduğu The Stay Grubu’nun yeni projesi Bobo by The Stay, Gölköy Mahallesi’ndeki Cennet Koyu’nda, haziran ayında açılacağı duyuruldu. Projenin sahili ‘özel bir vaha’ olarak pazarlanıyor.