Çene ve Dudak Dolgusu ile İdeal Güzellik

Çene ve Dudak Dolgusu ile İdeal Güzellik
16 Ağustos 2022 09:52

Bir insanın çehresini en çok etkileyen unsurların başında gelen çene hattı ve dudak yapısı, son yıllarda ameliyatsız estetik alanında yaşanan gelişmeler sayesinde dolgu işlemleri ile istenilen şekle dönüştürülebiliyor. Çene (jawline) dolgusu ve dudak dolgusu ameliyatsız estetik uygulamaları arasında çok fazla talep görüyor ve kadınlar bu işlemleri yaptırma konusunda hiç çekince yaşamıyor.

 

Çene Dolgusu

İdeal güzelliğe ulaşma noktasında fazlaca öneme sahip olan çene yapımızda yaşa bağlı olarak sarkma ve çene hattının keskinliğinin yok olmaya başlaması gibi problemler görülebiliyor. Pek çok kişide ise genetik yapıya bağlı olarak çene yapısında asimetri, çenenin fazla sivri ya da gereğinden fazla geride kalması gibi durumlar ile de karşılaşabiliyoruz. Bu sorunları ortadan kolayca kaldırabildiğimiz çene dolgusu ile kadınlar artık hayallerinde canlandırdıkları yüz ifadesine kolay bir şekilde kavuşabiliyor.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu yaptıranların büyük çoğunluğu sonuçlardan oldukça memnun. Çene dolgusu öncesi sonrası arasındaki farkların kısa süre içerisinde gözlemlenebilir hâle geldiği bu uygulama ile yüzünüz ile orantılı bir çeneye ulaşmanız son derece kolay.

Uzman hekimimiz ile yaptığınız görüşmenin ardından tedavinize hemen başlayabileceğinizi belirtelim. Çene dolgusu işlemi yaptırırken acı duyacak mıyım endişesi taşıyorsanız bu konuda da hemen bilgi vermek isteriz. Dolgu işlemi öncesi çene bölgesine uygulanan anestezik kremler ile cilt dokunuzun uyuşması sağlanarak acı hissinizin en dip seviyelere çekildiğini bilmelisiniz. İşlem sonrası yan etki ile karşılaşma ihtimaliniz de neredeyse yoktur. Bu yönü ile bu uygulama konforlu olduğu kadar da güvenli bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır.

Çene dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler noktasında; uygulama bölgesinin ovuşturulmaması gerektiğini, sauna ve buhar banyosu gibi aşırı ısı içeren aktivitelerden kaçınılması gerektiğini ve işlem sonrası ilk birkaç gün ağır sporlar yapılmaması gerektiğini sıralayabiliriz.

Çene dolgusu işleminde kullanılan dolgunun insan sağlığına zarar vermediği için FDA onayı almış hyaluronik asit içeren dolgu malzemesi olduğunu yeri gelmişken dile getirelim. Son derece ince uçlu iğneler ile anestezik krem uygulanan çene derisine enjekte edilen bu malzeme ile istenilen çene yapısına ulaşmak ve canlılığını yitirmiş, elastikiyetini kaybetmiş çene dokusunu canlandırmak ameliyatsız estetik işlemleri ile son derece kolaydır.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Kadınların en çok tercih ettikleri ve severek yaptırdıkları uygulamaların başında gelen dudak dolgusu işlemi doğru kliniklerde ve uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde muazzam sonuçlara ulaştırıyor.

Kadınlar için dolgun dudakların özel bir yeri var. Pek çok kadın hacimli dudaklar ile daha güzel göründüğünü ve daha çekici olduğunu düşünüyor. Aslına bakarsanız kadınlar bu düşüncelerinde son derece haklılar. Çünkü belirgin dudak hatlarına sahip kadınlar çevrelerinde hep daha fazla ilgi uyandırıyor ve erkekler tarafından daha çok beğeniliyor.

Dudak dolgusu yaptıranların yorumlarını dinleme fırsatı bulduysanız dudak dolgusu sonrası herhangi bir sorun ya da yan etki ile karşılaşmadıklarını biliyorsunuzdur. Ancak şunu mutlaka belirtmeliyiz. Burun dolgusu da dâhil olmak üzere çene dolgusu ve dudak dolgusu işlemleri için muhakkak profesyonel klinikleri tercih etmelisiniz. Dolgu uygulamaları oldukça titizlik isteyen işlemlerdir ve insan anatomisini en iyi bilen kişiler olan hekimler tarafından uygulanmadıkça istenilen sonuca ulaşmak oldukça zordur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Çene dolgusunda olduğu gibi dudak dolgusu işleminde de geçici dolgu kullanıldığını ifade ederek söze başlayalım. Kalıcı dolgular insan sağlığına zarar verdiği için dolgu uygulamalarında kullanılan geçici dolgular her zaman daha sağlıklı sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Dudak dolgusu işlemi öncesi dudak bölgesine uygulanan anestezik kremler ile uyuşma sağlanır. Ardından uzman hekimimizce sizin istekleriniz de dinlenerek planlanan bölgelere dolgu uygulaması gerçekleştirilir. Dudak dolgusu sonrası şişlik beklenen bir durum olmakla beraber kısa bir süre içerisinde ortadan kalkar. Şişlik dışında ciddi herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız dudak dolgusu işleminizi güvenle yaptırabilirsiniz. Tabii ki doğru klinikler tercih ederek bu uygulamayı gerçekleştirmeniz işlemin kalıcılığı, görünümü ve sizin sağlığınızı olumsuz etkileyip etkilememe gibi konularda son derece önemlidir.

Çene Dolgusu Ankara

Ameliyatsız estetik uygulamalarının profesyonel bir şekilde gerçekleştirildiği Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, çene dolgusu, dudak dolgusu ve burun dolgusu işlemleri için en doğru adrestir. Güzelleşmek ve gençleşmek isterken sağlığından olmayı dahası parasının boşa gitmesini kimse istemez. Bu nedenle uygulama yaptıracağınız klinikleri titizlik içerisinde seçmeniz size her anlamda fayda sağlayacaktır.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, ameliyatsız estetik işlemlerinin en iyi şekilde uygulandığı profesyonel bir kliniktir. Kliniğimizde kullandığımız tüm malzemeler ve cihazlar FDA onayı almış insan sağlığına zararı olmayan güvenli malzemelerdir. Uzman hekimimiz 30 yılı aşkın tecrübesi ile binlerce kadına yaptığı küçük dokunuşlar ile ismini sadece ülkemizde değil ülke sınırları dışında da duyurmuştur. Her yıl yurt dışından da yüzlerce misafir ağırlayan kliniğimiz, huzur veren ortamı, güler yüzlü personeli ile işlemlerin ardından sizi mutlu bir şekilde uğurlamayı amaç edinmiştir.

En uygun dudak dolgusu fiyatları ve en uygun çene dolgusu fiyatları ile size en iyi hizmeti sunan Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği’ne uğrayarak siz de hayal ettiğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Rotanızı kliniğimize çevirin, küçük dokunuşlar ile muhteşem bir görünüme ulaşmanın keyfini yaşayın.