Çatalca Belediye Başkanı Güzel: İlçemizde maden ocağı istemiyoruz!

Çatalca Belediye Başkanı Güzel: İlçemizde maden ocağı istemiyoruz!
18 Mayıs 2024 09:43

İstanbul Çatalca’nın Gümüşpınar Mahallesi’ne maden ocağı yapılması girişimi Çatalca halkı tarafından protesto edildi. Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel ve ilçede bulunan siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte konuşan Güzel, “Çatalca Meclisi’nde de bu konuyu gündeme getirdik. Konunun takipçisi olacağız. Çatalca halkıyla birlikte madene karşı duruşumuz sürecek” dedi.

 

 

Çatalca Gümüşpınar Mahallesi’nde yapılmak istenen maden ocağı ile ilgili yapılacak ÇED toplantısı, Çatalca halkı tarafından protesto edildi. “Madene Hayır”, “Her Ağacı Savunacağız” dövizleriyle ÇED toplantısının yapılacağı bölgenin önünde toplanan vatandaşlara Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel ve ilçedeki diğer siyasi parti yöneticileri de destek verdi.

 

 

İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

 

 

Çatalca’da maden ocaklarının açılmasına sonuna kadar karşı duracaklarını belirten Belediye Başkanı Güzel, “Bugün burada bir maden ocağının ÇED toplantısı için toplanmış bulunuyoruz. Çatalca hepimizin. Bu konu geçtiğimiz Cuma günü Meclis gündemimize getirilmiş, bir meclis üyemiz tarafından bilgi verilmişti. Bende bu konunun siyaset üstü tutulması gerektiğinden bahsederek siyaset yapan herkesin bu toplantı gün ve saatinde Gümüşpınar mahallemizde olması gerektiğini ifade ederek davet etmiştim. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu duyarlılığımız bundan sonraki süreçte de devam edecektir ve bunun takibi de bütün siyasetçilerin gündeminde olacaktır. Hep beraber takip edeceğiz” dedi.

 

 

“TUTANAK HAZIRLANDI”

 

 

Kuzey Ormanları Savunması’nın da yer aldığı eylemde, ÇED toplantısına girilmemesi kararı alındı ve bunun bir tutanakla ilgili bBkanlığa iletilmesi görüşünde birleşildi. Hazırlanan tutanak Belediye Başkan Güzel, CHP İlçe Başkanı Yakup Yaşar, diğer siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar tarafından imzalanarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İl Müdürlüğüne teslim edildi.