Çarpıcı ‘Bilal Erdoğan’ yorumu: Yalnız hissetmesinden kaynaklandığını düşünüyorum!

Çarpıcı ‘Bilal Erdoğan’ yorumu: Yalnız hissetmesinden kaynaklandığını düşünüyorum!
23 Temmuz 2022 11:27

Gazeteci yazar Uğur Dündar katıldığı canlı yayında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yurt dışı gezilerinde resmi heyetlerde yer almasıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Dündar, “Bilal Erdoğan’ın seyahatlere katılmasının, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın giderek kendisini çok yalnız hissetmesinden kaynaklandığını düşünüyorum” dedi.

 

 

Halk TV’de Perdenin Önü Arkası programının konuğu olan Uğur Dündar, Bilal Erdoğan’ın son dönemde yurt dışı gezilerinde heyetlerde yer almasıyla ilgili konuştu. Türkiye’nin diplomasi alanındaki kazanımlarının heba edildiğini savunan Uğur Dündar, “Bilal Erdoğan’ın niçin bu heyette her aldığını bilmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanlığı’ndan diplomatlar kullanmak yerine, kendisinin seçtiği özel tercümanı çok kritik görüşmelerde yanında götürüyor. Şeffaflık yok. O görüşmelerde nelerin konuşulduğu net olarak açıklanmıyor” dedi.

 
“Bilal Erdoğan tabii ki bir görev alabilir” görüşünü paylaşan Dündar, “Bu görevin ne olduğu, toplumun merak edeceği düşünülerek daha başlangıçta net olarak açıklanmalı ve kamuoyunu tatmin edici bir bilgi sunulmalı” ifadelerini kullandı.

Sözcü’de yer alan habere göre Uğur Dündar, “Bilal Erdoğan’ın seyahatlere katılmasının, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın giderek kendisini çok yalnız hissetmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Çok güvenebileceği, en yakınındaki bir kişi olarak Bilal Erdoğan’ı gördüğünü değerlendiriyorum” dedi.

 

 

Dündar, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

 

“Giderek sıkışan ekonomik politikalar, içine girilen siyasal darboğaz iktidarı yıpratıyor. -İktidar denilince akla Sayın Cumhurbaşkanı geliyor- Hem de yalnızlaştırıyor. Partiyi kurduğu yol arkadaşlarından hemen hemen kimse kalmadı çevresinde. Hepsi tasfiye oldu. Oysa bir lider için çevre tasfiyesi son derece risklidir.

Liderler, çok mecbur kalmadıkça çevrelerini tasfiye etmezler. Düşman kazanmak istemezler. Ama görülüyor Sayın Cumhurbaşkanı, giderek bir yalnızlığa doğru ilerliyor. Burada en güvenebileceği isimlerden biri olarak çocuğunu herhalde görüyor ki, seyahatlerde de yanında götürmeye başladı.”