Buğra Kavuncu: Yerel seçimlere tek başımıza girecek gibi hazırlanmalıyız

Buğra Kavuncu: Yerel seçimlere tek başımıza girecek gibi hazırlanmalıyız
9 Haziran 2023 08:17

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve bir önceki İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, seçim sonuçları ve mart ayında yapılacak yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için İYİ Parti’nin ‘canla başla’ çalıştığını savunan Kavuncu, mart ayında yapılacak yerel seçimlere tek başlarına girecek gibi hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

 

 

İYİ Parti’nin bir önceki İstanbul İl Başkanı ve son seçimlerde milletvekili seçilen Buğra Kavuncu, seçim sonuçları, Millet İttifakı’nın geleceği ve yerel seçimlere hakkında Gazete Duvar’a konuştu. “Millet İttifakı bitti” demenin doğru olmayacağını dile getiren Kavuncu, yerel seçimler için “Tek başımıza girecek gibi hazırlık yapmamız gerekiyor” dedi.

Buğra Kavuncu, eleştirilerin aksine İYİ Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için ‘canla başla’ çalıştığını savundu. Partinin kongre süreci hakkında da konuşan Kavuncu, Akşener dışında başkasının aday olma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyledi: “Türkiye’nin İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e ihtiyacı var. Genel başkanımızın önümüzdeki süreçte de aynı iradeyle devam etmesi partimiz için en doğrusudur. Bu benim kişisel bakış açım.”

 

 

Yaklaşan yerel seçimler ve Millet İttifakı’nın geleceği hakkında da konuşan Buğra Kavuncu, ittifakın teknik kısmının noktalandığını ancak stratejik işbirliği kısmı için önümüzdeki sürecin belirleyici olduğunu söyledi.

Yerel seçimler yaklaştıkçca ittifak seçeneklerinin tartışılabileceğini ancak mevcut durumda partinin seçimlere tek başına girecek gibi hazırlık yapması gerektiğini savunan Kavuncu, şunları söyledi:

“Tek başımıza girecek gibi hazırlık yapmamız gerekiyor. Biz İstanbul’u almaya talibiz. Ankara’yı, Adana’yı, Antalya’yı, Bursa’yı da. Artık beşinci yılımız bitti. İYİ Parti olarak biz bütün il ve ilçelerde iddialı bir şekilde yerel seçimlere gitmek istiyoruz. Ama o gün geldiğinde ittifak seçenekleri partimizin ilgili kurumlarında konuşulur… Net bir şekilde yerel seçimlerde partimizin kendisini İYİ Parti olarak ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum.”