Boğaziçi Üniversitesi kulüpleri odalarından çıkartılıyor

Boğaziçi Üniversitesi kulüpleri odalarından çıkartılıyor
19 Ağustos 2023 06:38

Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, Güney Kampüs I. Erkek Yurdu’nda bulunan kulüp odalarını boşaltmaya başladı. Diyalog zemini arayan öğrenciler, taleplerinin reddedildiğini ve polisle tehdit edildiklerini söyledi.

 

 

Boğaziçi Üniversitesi yönetiminin, Güney Kampüs I. Erkek Yurdu’nda bulunan kulüp odalarını boşaltmaya karar verdiğini belirten öğrenciler, duruma tepki gösterdi. Öğrenciler, yönetimin, sundukları çözüm önerilerini reddettiğini ve kendilerini kulüp çalışmalarını yürütemeyecekleri, depo gibi bir alana taşımak istediklerini belirtti.

Öğrenciler, açıklama sırasında kulüp isimlerinin yazılı olduğu tahtalardan bir yapı kurarak, buradaki herhangi bir kulüp çıkartıldığında yapının ayakta duramayacağını belirten bir performans gerçekleştirdi.

 

 

GEREKİRSE POLİS ZORUYLA ÇIKARILACAKLAR

 

 

Öğrenciler, barışçıl eylemlerinin ve diyalog zemini kurma taleplerinin yönetim tarafından kabul edilmediğini dile getirdi. Yöneticilerin tüm öğrenci kulüplerinin bugün taşınacağını belirttiğini aktardı. Yaz okulu döneminin bitmesiyle üyelerin büyük bir kısmı İstanbul’da bulunmayan kulüplerin temsilcileri, taşımanın bugün gerçekleştirilmesine karşı çıktı. Bunun üzerine okul yönetiminin öğrencilere, eşyalarının gerekirse polis zoruyla çıkarılacağını bildirdiği dile getirildi.