Bir tweet okumuş kararı değişmiş

Bir tweet okumuş kararı değişmiş
9 Kasım 2023 13:51

CHP’nin 38.Olağan kurultayı uzun süre çok konuşulacak yaşanılanları ile tarihte yerini alacaktır.

 

 

Yunus BÜLBÜL H&H YORUM

 

 
Kurultayın unutulmazı ise genel başkanlık seçimlerinin ilk sonuçları sonrası yaşananları ile birçok tartışılması gereken konuyu geride bıraktı.

 
“Düşene vurulmaz” derler biz düşene vurmayıp birkaç tespit yapacağız.

 
770 imza ile genel başkanlığa önerilen Kemal Kılıçdaroğlu 106 fire vererek ilk oylamada 664 oyla 682 oy alan Özgür Özel’in gerisinde kaldı.

 
Böylesi bir durumda lider ne yapar olası sonucu görür daha fazla ezilmeme adına 2.tur oylamaya katılmama kararını verir gelir kendinden yüksek oy alan rakibinin elini havaya kaldırır kucaklar bunu yaparak kendini büyütür onore eder.

 
Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada

 
Efendim aslında 2.tura katılmayacakmış ta o sırada Twittır’da @ekremedit diye bir profilden “Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle Kemal Kılıçdaroğlu seçim yarışından çekiliyor” diye paylaşım yapılmış, @ekremedit profili Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen bir Trol hesapmış da falan filan.

 
“İstifa et” “Yeter artık çekil” “İstenmiyorsun” türü milyonlarca Twit’ten etkilenip istifa etme aday olmaktan vaz geçme, bir Twit nedeniyle 2.tura katıl Kemal bey siz aklımızla dalga mı geçiyorsunuz.

 

 
Yahu insan çekilmeyip, koltuğa yapışma isteğini, son ana kadar yarışta kalma arzusunu sadece 55.000 takipçisi olan birinin attığı Twit bağlaması CHP’de genel başkanlık yapan birine hiç yakışır mı.

 
Bir de muhtar var.

 
Malatya’dan gelen bir Depremzede Muhtar “Çekilme çekilirsen sana hakkımı helal etmem” demiş Kemal Bey de “Aman Muhtarın hakkı bende kalmasın” demiş bir de onun için çekilmemiş.

 
Şimdi gelelim hepimizin 23 saniyelik bir görüntüde izlediği “Hayır hayır hayır iznin vermiyorum çekilmenize” diye beyaz sakalı uzun boyu gür sesi ile gürleyen Kemal Kılıçdaroğlu’na bağırarak talimat veren İmam Bakır Üküş’e.

 

 

Bir meçhul insan İmam Bakır Üküş’ün hem TELE 1 Televizyonundaki hem de Enver Ayser’e YouTube üzerinden verdiği 2 saatlik röportajı izledim.

 
Sonrasında Üküş’ün 0 532 714 .. 23 numaralı telefonundan aradım sorularımı sordum.

 
O da özet olarak;

 
“Google’de yazılıp söylediği gibi Tuncelili değil Urfa merkez doğduğunu, 1981 doğumlu değil 1959 doğumlu olduğunu, CHP’nin aktif üyesi olmadığını üyeliğinin askıda olduğunu, 1980 yılında tutuklanarak Adana kapalı ceza evinde mapus yattığını, CHP’de danışman olmamasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Belediye Başkan adaylığı sırasında başlayan ilişkileri sayesinde dostluğunu kazanıp güvenilir kişi olduğunu kanıtladığını, bu yüzdende tespitleri ve tavsiyeleri ile Kemal beyi etkilediğini” söyledi.

 

 
Sorulara açık inandırıcı yanıt vermeyip arkadan dolanıp geçiştiren Üküş’ün cezaevi hikayesine inanmadım kendisine “1978’den itibaren Adana’da tutuklanan siyasi mahkumların 6.kolordunu karargahındaki askeri cezaevinde tutulduğunu halde seni neden Adana Kapalı Cezaevinde tuttular”  ve “CHP’de Askıda Ekmek gibi askıda üyelik gibi bir uygulamasının olamayacağını üstelik kendisi gibi sürekli CHP genel merkezinde olan birisinin üye işlemlerinin yapıldığı kata giderek üyeliğinin askıya alınmasına neden olduğunu söylediğin iletişim bilgileri eksikliğini tamamlatabilirdin neden yapmadın” sorularıma “Yazılı açıklama yapacağım sana da yollarım” diyerek telefonu kapadı.

 

 
Bir Twit, bir Muhtar, bir İmam Bakır Üküş nelere nelere bedelmiş ki Kemal Kılıçdaroğlu’nu yönlerdirmeye yetmiş.

 
Orhan Pamuğun Yeni Hayat isimli Romanının kahramanı “Bir gün bir kitap okudum bütün hayatım değişti” der.

 
Kemal Kılıçdaroğlu da “Bir Twit okudum geri çekilme kararım değişti” diyor.

 

 

Lider, en kritik anlarda kendi kararını verip verdiği karar ile çevresini etkileyip uygulayan insandır. Bir kez daha gördük ki Kemal bey bürokrat gelmiş bürokrat gitmiş.

 
Bu olanları görünce “Yıllarca bizi kimler yönetmiş” demekten insan kendini alamıyor.

 

 

Yunus BÜLBÜL X

 


Yazarın Son Yazıları:
Milli Eğitim Bakanı’nın sivil toplum kuruluşları olarak gösterdiği tarikat ve cemaatler
Salim Çoruk Mamak Belediye Başkan aday adayı oldu
CHP’li belediyeler soluk alınan hava kabarcıklarıdır