Bilgisayarınızın Güvenliğini Avast Free Antivirus ile Sağlayabilirsiniz!

Bilgisayarınızın Güvenliğini Avast Free Antivirus ile Sağlayabilirsiniz!
25 Temmuz 2023 20:29

Avast Software’n 1988’de ilk sürümünü yayınladığı Avast Free Antivirus, ücretsiz ve başarılı bir antivirüs yazılımıdır. 435 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığı bildirilen Avast Free Antivirus, yeni nesil siber güvenlik yazılımı olarak tanıtılmaktadır.

Gelişmiş güvenlik ve gizlilik araçlarına sahip Avast Free Antivirus, Mac, iOS, Android ve Windows sistemlerinde çalışan, çapraz platform destekli bir yazılımdır. Çok sayıda dil için destek sağlayan yazılımın kurulumu için işlem basamaklarını takip edebilirsiniz. Basit bir arayüzü sayesinde kullanımı rahat olan Avast Free Antivirus, 2020’den beri uluslararası kuruluşlar tarafından çok sayıda ödüle layık görüldü. Bu yazılım ile cihazlarınızda otomatik veya manuel taramalar yapılmasını sağlayabilir, zararlı içerikleri tespit edebilirsiniz. Virüs’lerin yanı sıra trojan, spyware, malware ve adware gibi zararlı yazılımları da tespit edebilir, cihazlarınızı temizleyebilirsiniz.

Dosya kalkanı, karantina, akıllı tarama, kurtarma diski gibi 6 farklı güvenlik katmanının kullanıldığı Avast Free Antivirus ile fidye yazılımlarına karşı cihazlarınızı ve bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Akıllı taramalarda elde edilen şüpheli dosyaları bulut sistemlere göndererek, analiz edilmesini sağlayabilirsiniz. Modern bir arayüze sahip yazılım ile çevirimiçi etkinliklerinizde de güvenliği sağlayabilir, kötü amaçlı web sitelerden ve indirilen dosyalardan korunabilirsiniz. 30 yılı aşkın bir süredir sektörde hizmet sunan program cihazları yavaşlatmadan çalışabilmektedir.

E-posta trafiğini takip ederek, güvenliği sağlamayı hedefleyen program gelen ve giden e-postalarda taramalar yaparak, zararlı içerik tespitinde durumu bildirmektedir. Aynı zamanda e-posta hesabınızın veya parolanızın çalınmaya çalışıldığında da , korumaya geçerek, bildirim göndermektedir. AVG Antivirus Free, Esed Nod32 Antivirus ve Kaspersky Anti-Virus gibi sıklıkla tercih edilen yazılımların önüne geçmek için çeşitli özellikler sunan Avast Free Antivirus’un bir diğer önemli özelliği ise toplu internet kullanımının olduğu alanlarda güvenli şekilde internete bağlanmayı ve kullanmayı sağlamaktadır.

Avast Free Antivirus’ün bazı özellikleri;

• Çapraz platform desteği
• 6 farklı güvenlik katmanı
• Ödüllü bir antivirüs yazılımı
• Tarayıcı ve e-posta entegrasyonu
• Ücretsiz
• Basit ve kullanıcı dostu arayüz
• Türkçe ve çok sayıda dil için destek

Avast Free Antivirus, AVG Antivirus Free, Kaspersky Anti-Virus ve Esed Nod32 Antivirus vb. antivirüs programlarının güncel sürümlerini www.indiriste.com sitesinden edinebilirsiniz.