Beşiktaş ve Kadıköy’de Berkin için eylem

Beşiktaş ve Kadıköy’de Berkin için eylem
11 Mart 2014 16:24

Gezi Parkı olayları sırasında Okmeydanı’nda başına isabet eden gaz fişeği sonucu başından yaralanan ve bugün hayatını kaybeden Berkin Elvan için Yıldız Teknik, Bahçeşehir ve Galatasaray üniversitelerine bağlı öğrenciler boykot yaptı.

 


Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünden Barbaros Bulvarı’nı yürüyerek Beşiktaş Meydanına gelen grup “YTÜ’de Boykot Var” yazılı pankart açtı. Beşiktaş’taki Kartal heykelinin önüne karanfiller ve ekmek bırakıldı. Heykel önüne mumlarla Berkin yazan gruba, çevredeki vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Bu grubun sessizce dağılmasının ardından Bahçeşehir ve Galatasaray üniversitelerine bağlı öğrenci grupları da Beşiktaş Kartal heykeli önünde toplandı. “Berkin Elvan Ölümsüzdür” şeklinde slogan atan gruplar eylemin ardından olaysız şekilde sessizce dağıldı.

 

 

 

Öte yandan bir grup lise öğrencisi, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için saat 14.00’te Kadıköy Altıyol’daki Boğa Heykeli önünde bir araya geldi. Karanfiller, ayakkabı kutuları ve ekmek de getiren grup, Berkin Elvan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu; ardından Kadıköy’e yürüyüşe geçti.

 

Dev-Lis üyesi bir grup da aynı saatlerde Altıyol’da toplanarak, Kadıköylüleri saat 16.00’da gerçekleştirecekleri yürüyüşe destek vermeye çağırdı.