“Ben hırsızım, güzel yaşamak benim de hakkım”

“Ben hırsızım, güzel yaşamak benim de hakkım”
8 Eylül 2013 10:00

Poliste 68 suç kaydı bulunan ve üzerinden 7 bin lira çıkan şüpheli, “Ben hırsızım, güzel yaşamak benim de hakkım” diye savunma yaptı. Şüphelinin cep telefonunda farklı kadınlarla öpüşürken fotoğrafları ele geçirildi.

 

Merkez Çukurova İlçesi’nin Güzelyalı Mahallesi’nde oturan Duygu Mantı, otomobilini Turgut Özal Bulvarı’na park etti. Genç kadın otomobilini uzaktan kumanda ile kilitlediği sırada, iddiaya göre Mesut Irk kapı kolunu tutarak aracın kapılarının açık kalmasını sağladı. Duygu Mantı kapıları kilitlediğini sanıp, otomobilin yanından ayrılınca harekete geçen Mesut Irk, araçtaki 2 dizüstü bilgisayarı alıp, kaçtı. Duygu Mantı, geri döndüğünde otomobilin soyulduğunu anlayarak durumu polise bildirdi. Genç kadının şikayetçi olması üzerine harekete geçen polis, çevrede yaptığı araştırmada, bir işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarından Mesut Irk’ın diz üstü bilgisayarlar ile uzaklaştığını belirledi.

 

‘İŞİM HIRSIZLIK’

Merkez Seyhan İlçesi Yeşilyuva Mahallesi’ndeki bir eve baskın düzenleyen Hırsızlık Bürosu ekipleri, şüpheliyi yakaladı ve çaldığı bilgisayarları da evde buldu. Mesut Irk’ın üzerinde çıkan 7 bin liraya da el konuldu. Gözaltına alınan Mesut Irk’ın cep telefonunu inceleyen polis, farklı şehirlerde değişik kadınlarla öpüşürken çekilmiş çok sayıda fotoğraf buldu. Mesut Irk’ın 2 ay içinde 10 ayrı ili dolaştığını belirleyen polis, buralardaki polis merkezleriyle de iletişime geçti. Bu kentlerde de şüphelinin karıştığı olaylar incelemeye alındı.

 

Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Mesut Irk, “Zengin olmak, güzel yaşamak benim de hakkım. Benim işim hırsızlık, bu paraları da oradan kazandım. Ama hırsızlığı Adana’da yapmadım” diye ifade verdi.

 

Mesut Irk, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.