Başkanı Odabaşı: Bizden önceki dönem, Gölbaşı tarihinin en olumsuz dönemi olarak tarihe geçecek

Başkanı Odabaşı: Bizden önceki dönem, Gölbaşı tarihinin en olumsuz dönemi olarak tarihe geçecek
5 Haziran 2024 06:23

Gölbaşı Belediye Başkanı CHP’li Yakup Odabaşı, önceki dönemde Gölbaşı’nda belediye başkanlığı yapmış olan AK Partili Ramazan Şimşek’in bazı usulsüzlüklere göz yumduğunu söyledi. Odabaşı, “Ben, Gölbaşı’na söz verdim. Açık ve şeffaf olacağım. Doğru bildiklerimi de kamuoyuyla paylaşacağım. Bizden önceki dönem, Gölbaşı tarihinin en olumsuz, en kötü yönetilmiş dönemi olarak tarihe geçecektir” dedi.

 

ANKA

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, önceki dönemde belediye başkanlığı yapmış olan Ramazan Şimşek’in bazı ruhsatsız işletmelere göz yumduğunu ve belediyenin parasıyla kendi isminin yazılı olduğu eşyaları bastırdığını söyledi. Odabaşı, şu açıklamalarda bulundu:

 

 

“Bile bile bir şeye göz yumarsak, bu hem vicdanınızı sızlatır, hem de yasalar karşısında suç işlemiş olursunuz. Arkadaşlarımızın tespit ettkleri bazı konular var. Birincisi, bir parkın içinde bir kafe var. Bir iki defa gece seçim sürecinde dikkatimi çekti, lambalar öyle çok yanıyordu ki. ‘Adam parasına da mı acımıyor’ diyip geçmiştim. Tabii bu durum belediyemizin yetkililerinin de dikkatini çekmiş. O kafeye gidiyor yetkili arkadaşlar ve maalesef bina kaçak. İşletme ruhsatı yok. Elektrik, su kaçak ve Gölbaşı Belediyesi’ne ödetiliyor. Onu tespit ettik. Bu hafta içinde de gerekli yasal çalışmalar yapılıyor. Kafe kapatılacak. Ama şunu söylemek zorundayız; Bu kafe aldığım bilgiye göre, geçen yıl temmuz ayından beri çalışıyor. Kışın da elektrikli sobalarla ısıtılıyormuş. Çok ciddi elektrik harcıyor. Gölbaşı Belediyesi yetkilileri bunun farkında değil mi arkadaşlar? Yine bir başka şey; bir pasajın içinde bulunan kapalı otoparkta bir oto yıkama mevcut. Su ve elektrik ücretini yine belediyemiz ödüyor. Onu da kapattık. Yani bu elektrik ve suyun ödendiği faturalar Gölbaşı halkından çıkıyor. Hepimizin cebinden çıkıyor. Bu hak mı?