Başkan Tugay: Herkesin sorununu kendinden dinlemeye çalışıyoruz

Başkan Tugay: Herkesin sorununu kendinden dinlemeye çalışıyoruz
13 Mayıs 2024 09:15

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Ödemiş’i ziyaret etti. İlk olarak Tekke Mahallesi’nde 627 yıllık Helvuç (Helviş) Bayramı’nda çocuklarla buluşan Başkan Tugay, Bozdağ ve Gölcük’e de gitti. Bölgede esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tugay, “Herkesin sorununu kendinden dinlemeye çalışıyoruz. Biz size hizmet etmek için buradayız” dedi.

 

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Tekke Mahallesi’ndeki Helvuç (Helviş) Bayramı’na katılmak ve bölgede incelemelerde bulunmak için Ödemiş’e geldi. Başkan Dr. Cemil Tugay ilk olarak Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan’ı makamında ziyaret etti ve yeni görevinde tebrik etti. Başkan Turan, Başkan Tugay’a Ödemiş’in sembolü olan Efe heykeli ve işlemeli ipek mendil hediye etti.

 

 

627 yıllık gelenek

 
Belediye ziyaretinin ardından Başkan Tugay, Tekke Mahallesi’ne geldi. 627 yıldır çocuklara dini bilinç kazandırmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen kültürel buluşmaya Başkan Dr. Cemil Tugay’ın yanı sıra Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Bülent Eker, İZBETON Genel Müdürü Hüseyin Sezer, Tekke Mahalle Muhtarı Ahmet Korkmaz ve meclis üyeleri katıldı. Başkan Tugay’ı Tekke Mahallesi’nde mehter takımı ve çocuklar karşıladı. Helviş Bayramı geleneği sürdürülerek çocukları sevindirmek için köy meydanına hediyeler konuldu. Başkan Tugay, çocuklar için oyuncakları hediye alanına bıraktı.

 

 

“Herkesin sorununu kendinden dinlemeye çalışıyoruz”

 

 
Başkan Tugay, “Türkiye’de ve dünyada acaba kaç tane 627 yıldır devam edilen etkinlik vardır? Çok özel bir yerde, çok özel bir zamanda birlikte olduğumuzu düşünüyorum. Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in dört bir yanında bin 193 mahalleye hizmet veren bir belediye. Ama her yerde bulunmaya çalışıyoruz. Herkesin sorununu bizzat kendinden dinlemeye çalışıyoruz. Muhtarımla köyü gezeceğiz ve yapılması gerekenler hakkında bilgi alacağız. Biz size hizmet etmek için buradayız. Bizden istediğiniz ne varsa her zaman sizi dinelemeye hazırız” diye konuştu.