Başkan Özarslan: Elimizi taşın altına koymaya hazırız!

Başkan Özarslan: Elimizi taşın altına koymaya hazırız!
10 Temmuz 2024 07:55

Keçiören Belediyesi, madde bağımlılığı konusunda çalışmalar yürütmek için “Güçlü Birey Güçlü Toplum, Bağımlılıkla Mücadele Hep Birlikte” konulu farkındalık paneli düzenledi. Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, “Keçiören, madde kullanımı konusunda Ankara’da ilk sırada yer alıyor. Bu konu hakkında ne yapılması gerekiyorsa Belediye olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Hiçbir tehdit bizi yıldıramaz” dedi.

 

 

 

Panelde konuşan madde bağımlısı bir gencin annesi, ”Ben yardım istiyorum. Ne olur… Gitmedik kapı bırakmadım 16 senedir. Benim oğlum tedaviyi kendi kabul etmiyor. Ben sizden yardım bekliyorum çocuğum için…” cümleleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.

 

 

Bağımlılıkla mücadelede herkesin yardımının gerekli olduğuna işaret eden Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, şunları söyledi:

 

“Gençlerimiz, mücadelesini verdiğimiz uyuşturucu illetinin içerisinde çırpınmaktadır. Hele hele bizim bu Keçiören’imiz maalesef bu noktada Ankara’mızın birinci sırasında yer almaktadır. Bu bizi derinden üzmektedir. Bağımlılıkla mücadelede güçlü birey güçlü toplum diyoruz. Tabii bunlar kitaplarda Dergi Makaleleri’nde kalmamalıdır. Veyahut da hastane günü gelip insanların müracaat ettiği değerler olmamalıdır diye düşünüyoruz. Bu noktada ne yapılması gerekiyor ise genç evlatlarımızın, aile feryatlarını gidermek adına bir Keçiören Belediyesi olarak her türlü Elinizi taşın altına koymaya hazırız. Ve bununla ilgili de gerçekten de hiçbir tehdit ve kötü söz bizi yıldıramaz. Bu noktada çok kararlıyız. Gerçekten de başlatılan bu programda Başkent Üniversitemiz adına başta rektörüm ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Beraber çalışacağız.”