Bakanlık talebi masada!

Bakanlık talebi masada!
18 Mayıs 2023 10:15

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk durunda yüzde 5.17 oranında oy alan Sinan Oğan cephesinde ağırlıklı görüşün Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek olduğu ileri sürüldü. Oğan’ın özellikle İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiği iddia edildi.

 

 

Gazete Pencere’den Hayri Demir’in haberine göre Oğan cephesinde ağırlıklı görüşün Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde olduğu öğrenildi.

 

 

OĞAN VE KILIÇDAROĞLU BİR ARAYA GELECEK
Edinilen bilgilere göre, iki kesimden üst düzey kurmaylar arasındaki görüşmelerde de sona gelindi.

Telefon yoluyla görüşmelerin hala sürdüğü ve ancak yarın ya da Oğan’ın kararı açıklayacağı takvim olarak duyurulan 19 Mayıs Cuma günü iki lider arasında bir görüşme yapılması bekleniyor.

 

 

GÖÇ BAKANLIĞI İDDİASI

 
Oğan’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleme noktasındaki pazarlığın ise özellikle bakanlık talebi üzerinden sürdüğü öğrenildi. Oğan’ın özellikle İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiği, bunun yanı sıra Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda yeni kurulacak Göç Bakanlığı’nın da Oğan’a teklif olarak götürüldüğü ileri sürüldü.

Masadaki bu iki öneri konusunda henüz bir netleşmenin olmadığı ancak görüşmelerin sonunda bir uzlaşı sağlanacağı ifade ediliyor.