Aynı şirkete iki günde 3.1 milyar TL’lik iki ihale!

Aynı şirkete iki günde 3.1 milyar TL’lik iki ihale!
22 Ağustos 2022 11:19

Duyuru yapılmadan düzenlenen İzmir’deki yol yapım ve Sabiha Gökçen Havalimanı 3. Etap İşler Yapım ihaleleri özel olarak davet edilen Silahtaroğlu İnşaat ve ortaklarına verildi. Silahtaroğlu İnşaat ortaklarıyla birlikte iki günde toplam 3 milyar 149 milyon liralık ihale aldı.

 

 

Sözcü gazetesinden Yusuf Demir’in haberine göre, İzmir’de bir yol yapım ihalesi duyuru yapılmadan 5 Temmuz’da düzenlendi. 441 milyon 51 bin TL maliyet hesaplanan ihaleyi, özel olarak davet edilen Silahtaroğlu İnşaat, Yazıcıoğlu İnşaat’la birlikte 410 milyon 30 bin TL’ye aldı.
Bu ihaleden bir gün sonra 6 Temmuz’da duyuru yapılmadan, yine 21-b usulünün kullanıldığı Sabiha Gökçen Havalimanı 3. Etap İşler Yapım ihalesi düzenlendi. Bu ihale de Teknomel’le birlikte Silahtaroğlu İnşaat’a verildi.

Böylece, Silahtaroğlu’na 2 milyar 739 milyon 948 bin liralık Sabiha Gökçen ihalesi ve İzmir’deki yol ihalesiyle özel davetle iki günde 3 milyar 149 milyon 978 bin liralık ihale verilmiş oldu.

 

 

Silahtaroğlu İnşaat aldığı kamu ihaleleri

 
Silahtaroğlu’nun tamamladığı projeler arasında, geçtiğimiz hafta yağan yağmurda hasar gören Ankara’daki AFAD Başkanlığı Hizmet Binası da yer alıyor.

Silahtaroğlu’nun aldığı kamu ihalelerinden bazıları şöyle: Doğan HES, Malatya Doğalgaz Boru Hattı, Biga Doğalgaz Boru Hattı, Pozantı Tarsus Otoyolu, TAG Otoyolu Hudut Yolu, Niğde, Muş, Kentsel Dönüşüm Projesi, Eyyubiye Devlet Hastanesi, Güngören Spor Kompleksi, İSKİ İçmesuyu-Atıksu Yapım (2018)