Avrupa’da 4. dalga yayılıyor, havayolları panikte, sektör olası kısıtlamalardan endişeli!

Avrupa’da 4. dalga yayılıyor, havayolları panikte, sektör olası kısıtlamalardan endişeli!
16 Kasım 2021 08:15

Pandemiye yönelik en iyi uygulamaları ve aldığı önlemler bilinen Almanya’da bile vaka sayılarının artarak zirveye ulaşmasıyla Avrupa genelinde Covid 19 virüsünde dördüncü dalga yaşanıyor. Son gelişmeler üzerine havacılık endüstrisi panikte.

 

 

Turizm Gazetesi’nde yer alan habere göre Sektör temsilcileri olası seyahat kısıtlamalarından dolayı endişeli.

BAE merkezli Emirates Havayolları’nın yöneticisi Tim Clark CNBC’ye verdiği demeçte, “Dördüncü bir dalganın geldiğini görüyorum ve bu konuda endişemiz var” dedi.

Ekim ayı başlarında Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’nın bir kez daha corona virüsü pandemisinin merkez üssü olduğu konusunda uyarmıştı.

 

 

Avrupa yeniden merkez oldu

 

 

Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya’da şu anda günde yaklaşık 50 bin yeni corona virüsü vakası bildiriliyor. Aynı şekilde Fransa da vakalarda bir artış bildirdi. Avusturya’nın ise artan vakaları kontrol altına almak için milyonlarca aşısız kişiye kısa süre içinde karantina kısıtlaması getirmesi bekleniyor.

Yükselmesi öngörülen petrol fiyatları da havacılık endüstrisi için başka bir endişe kaynağı. Pandeminin başlarında 20 dolar seviyelerine gerileyen Brent petrolün varil fiyatı şuan 80 dolar civarında.