Atatürk’e hakaret eden kişiye tahliye… Adliyede ‘Yaşasın şeriat’ sloganları atıldı!

Atatürk’e hakaret eden kişiye tahliye… Adliyede ‘Yaşasın şeriat’ sloganları atıldı!
16 Ocak 2024 14:51

Mustafa Kemal Atatürk’e camide dua edilmesinin ardından hakaretler yağdıran Ahmet Bostancı adlı zanlı tahliye edildi. Bostancı’nın tahliyesinin ardından adliyede “Yaşasın şeriat” sloganları atıldı.

 

 

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde Cuma namazı sırasında imamın Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için dua etmesine tepki gösterip camiden ayrılan ve sosyal medyada yayımladığı videoda Atatürk’e hakaret ettiği için tutuklanan zanlı Ahmet Bostancı, tahliye edildi.

Ahmet Bostancı’nın tahliyesinin ardından duruşmanın görüldüğü İstanbul Anadolu Adliyesi’nde “Yaşasın şeriat” sloganları atıldı.

 

 

“BU CÜRETİ KİMDEN ALDIKLARI BELLİ DEĞİL Mİ?”

 
O anlara ilişkin videoyu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Barış Yarkadaş, şunları kaydetti:

“Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde çekilen görüntüler dehşet verici.. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bir gencin davasını izlemeye gelen grup ‘YAŞASIN ŞERİAT’ sloganlarıyla adliye içinde gösteri yapıyor.

Anayasa, aleni bir biçimde ayaklar altına alınıyor. Bu cüreti kimden aldıkları belli değil mi? (Görüntüyü bir avukat arkadaşım yolladı. Bugün saat 13.22’de çekmiş.)”