Can Atalay’ın avukatlarından açıklama: Artık dilekçe vermeyeceğiz

Can Atalay’ın avukatlarından açıklama: Artık dilekçe vermeyeceğiz
1 Kasım 2023 11:10

Can Atalay’ın avukatları, AYM’nin ‘hak ihlali’ kararının yerine getirilmemesi üzerine bir açıklama yaptı. Artık dilekçe vermeyeceklerini belirten avukatlar, “Anayasa Mahkemesi kararı apaçık ortada beklemektedir. Karar açıktır. Çok anlaşılır bir karardır ve tane tane yapılacak olanları tek tek göstermiştir. Uygulayacak mahkeme aranmaktadır” dedi.

 

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın avukatları, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “hak ihlali” kararının uygulanmaması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Atalay’ın avukatları Evren İşler, Deniz Özen, Akçay Taşçı ve Fikret İlkiz’in imzasıyla yapılan açıklamada, “Anayasa Mahkemesinin Şerafettin Can Atalay hakkındaki Genel Kurul kararından sonra yargı organlarından hukuki bir talepte bulunmayacağız” denildi.

Açıklamada, “Savunma olarak Anayasa Mahkemesi kararı ortada dururken neden aynı taleplerimizi tekrarlayarak, neden mahkemelere, yüksek dereceli yargı organlarına, dilekçeler vererek kendi kendimizi ‘varsayılan’ olarak değersizleştirelim?” ifadelerini kullanıldı.