Aslı Baykal’dan ‘yeni parti kurma’ iddiasına yanıt geldi!

Aslı Baykal’dan ‘yeni parti kurma’ iddiasına yanıt geldi!
18 Ekim 2020 11:30

Deniz Baykal’ın kızı Prof. Aslı Baykal’dan Hürriyet gazetesin yazarı Yalçın Bayer’in ortaya attığı yeni parti iddialarına yalanlama geldi. Aslı Baykal “Böyle bir şey yok, hiçbir şekilde de söz konusu değil” diye yanıt verdi.
CHP’den ayrılacağı iddia edilen isimlerle ‘Halk Parti’ adında yeni bir parti kuracağı iddia edilen Prof. Aslı Baykal “Böyle bir şey yok, hiçbir şekilde de söz konusu değil” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen de, “Biz partinin iyi yönetilmediğini düşünüyoruz. Arkadaşlar sık sık bir araya geliyoruz ve sohbet ediyoruz. Ama partileşmek gibi bir girişimimiz yok” ifadelerini kullandı.

 

“ÇÖZÜM ARIYORUZ, ÖNCELİK ÇÖZÜMÜ PARTİDE BULMAK”
Eski CHP milletvekili Yılmaz Ateş de, “Yönetim partiye güvenmediği için CHP’liler çok rahatsız. Parti içi demokrasi olmadığı için CHP nefes alamıyor. Çözüm arıyoruz, öncelik çözümü partide bulmak” dedi.

 

 

BİR ARKADAŞ KENDİNİ PAZARLAMAK İÇİN YAPIYOR OLMALI”
Eski CHP milletvekili Onur Öymen, “Bu iddianın aslı, esası yok. Ben böyle bir projenin içinde değilim” derken; eski CHP milletvekili Şahin Mengü de, “Bütün arkadaşlar böyle bir şeyin içinde değil. Bir arkadaş kendini pazarlamak için yapıyor olmalı” görüşünü paylaştı.

Eski CHP milletvekili Mustafa Özyürek ise, “Partimin üyesiyim ve ayrılma gibi bir düşüncem de yok. Böyle bir oluşumdan haberim de yok” ifadelerini kullandı.