Aşkı için 3 bin kilometre pedal bastı

Aşkı için 3 bin kilometre pedal bastı
6 Eylül 2013 12:13

Polonyalı 25 yaşındaki Sebastian Niemeczek, Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki bir turizm firmasında rehber olarak çalışan sevgilisini görmek için, ülkesinden 31 gün önce bisikletiyle çıktığı yolculuğu tamamladı.

 

Niemeczek, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda kendisini karşılayan sevgilisi 23 yaşındaki Eva Mras’a sarılarak hasret giderdi.

 

Polonya’nın Poznan kentinden geçen 5 Ağustos’ta yola çıkıp, günde ortalama 100 kilometre pedal çevirerek, sevgilisini görmeye gelen turist rehberi Sebastian Niemeczek, yolculuğu hakkında gazetecilere bilgi verdi. Kız arkadaşını çok özlediğini belirten Niemeczek, “Zaten bir tur planım vardı. Onun burada olması turu bitirmemde en büyük etken oldu. Yolculuğum sırasında Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan geçtim. Turun son durağı olarak da Marmaris’e ulaştım. Bir süre burada kaldıktan sonra yeni bir tur için hazırlıklara başlayacağım” dedi. Niemeczek, bir sonraki tur programlarının Filistin Nablus, Gürcistan Kutaisi ve Ukrayna olacağını da belirtti.

 

487c0f90df0346b6cd1ae512bd01d824

 

Polonyalı Eva Mras ise sevgilisinin bu tura çıkıp, kendisine gelmesine çok sevindiğini belirterek, “Bu turdan bana ilk bahsettiğinde imkansız gibi gelmişti. Ancak sevgilim bunu başardı ve 3 bin kilometrenin sonunda bana ulaştı. Şu an çok mutluyum” diye konuştu.