Antakya’da Ahmet Atakan için saygı yürüyüşü

Antakya’da Ahmet Atakan için saygı yürüyüşü
22 Eylül 2013 19:54

Antakya’da 10 Eylül’de düzenlenen ODTÜ’deki protestoculara destek eylemi sırasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Atakan için ‘saygı yürüyüşü’ düzenlendi.

Ahmet Atakan’ın yaşamını yitirdiği Armutlu Mahallesi’nde toplanan yaklaşık bin kişi, üzerlerindeki siyah tişörtlerle olayın meydana geldiği caddeden mezarlığa kadar yürüdü. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün yer aldığı yürüyüşe Atakan ailesinin yanı sıra Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın annesi da katıldı.

Yürüyüş Ahmet Atakan’ın ağır yaralı halde bulunduğu Gündüz Caddesi’nde yere karanfiller bırakılarak başladı. Yürüyüştü Ahmet Atakan ile birlikte geçen haziran ayında Antakya’daki gösterilerde hayatını kaybeden Abdullah Cömert ile Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafları taşındı.

Uğur Mumcu Alanı’ndan devam eden yürüyüş Çekmece Beldesi’nde bulunan Ahmet Atakan’ın kabrinin olduğu mezarlıkta son buldu. Yürüyüşe katılanlar tarafından mezara kırmızı karanfiller bırakıldı.Mezar başında Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz bir araya gelerek gözyaşı döktü.