Annelere uyuşturucuyla mücadele eğitimi

Annelere uyuşturucuyla mücadele eğitimi
16 Mayıs 2024 11:20

Yenimahalle Belediyesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde annelere yönelik uyuşturucu ile mücadelede farkındalık ve bilinçlendirme seminerine ev sahipliği yaptı.

 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek amacıyla hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi” kapsamında düzenlenen seminerlere Yenimahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. İlçe genelinde 3 gün süren seminerler Barıştepe Yenimahalle Evi, Anadolu Mahallesi Yenimahalle Evi ve Çiğdemtepe Yenimahalle Evi’nde gerçekleştirildi.

 

 

Madde kullanımı ve etkileri etraflıca anlatıldı

 

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı personeller tarafından düzenlenen seminerde; madde nedir, uyuşturucu maddenin tanımı, çeşitleri, madde bağımlılığı, uyuşturucuya başlama nedenleri, madde kullanımının fiziksel etkileri gibi uyuşturucu ile mücadelede önem arz eden konu başlıkları annelerin soru cevap şeklinde katılımı eşliğinde etraflıca anlatıldı.

 

 

Annelere büyük görev düşüyor

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eğitmenleri, projenin amacının annelerin hassasiyetini ve duyarlılığını arttırmak olduğunu vurguladı. Kolluk kuvvetlerinin sürdürdüğü uyuşturucu ile mücadelenin yanında annelere ve ailelere de büyük görev düştüğünü belirten yetkililer, “Merak, arkadaş ısrarı, keyif ve eğlence amacı madde kullanımının başlamasında en büyük nedenler arasında yer alıyor. Çocukların arkadaş ortamları, kimlerle nasıl zaman geçirdiği çok önemli. Evlatlarımızın gelişim sürecinde fiziksel ve psikolojik değişiminin yakından takip edilmesi gerekiyor” dedi.