Ankara’nın 5 belediyesi için 47 isim CHP’den aday adayı oldu

Ankara’nın 5 belediyesi için 47 isim CHP’den aday adayı oldu
7 Aralık 2023 08:19

Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde adaylık başvuruları da hız kesmeden devam ediyor. CHP’de Ankara’nın ilçelerinde çok sayıda isim belediye başkanlığı için başvuru yaptı. En çok başvuru ise Çankaya için yapıldı.

 

 

Yerel seçimlerde aday adayı başvuruları için 5 Aralık’a kadar süre veren CHP’de Ankara’nın ilçelerinde çok sayıda isim belediye başkanlığı için başvuru yaptı. Bu kapsamda en çok başvurunun da Çankaya için yapıldığı görüldü. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bu seçimlerde Çankaya, Yenimahalle ve Elmadağ belediyeleri dışında yeni belediyeler kazanmayı hedefleyen partinin, ilçelere göre başvuruları şöyle sıralandı:

 

 

ÇANKAYA: 24 kişi, aday adaylığı için resmi başvuruda bulunurken yaklaşık 270’e yakın kişi de belediye meclis aday adayı bulunuyor. Belediye başkanlığı için başvuruda bulunan kişiler arasında mevcut Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, TMMOB  Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi kurucu başkanı Orhan Sarıaltun, YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Dairesi Başkanı Bekir Ödemiş, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlarından Ekrem Kerem Oktay, eski CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş bulunuyor.

 

 

MAMAK: CHP’den Mamak Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvuruda bulunan 16 kişi olurken 134 kişi de belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu. Belediye başkanlığı için başvuruda bulunan isimler arasında Ankara Kulübü Genel Başkan Dr. Metin Özaslan, Metin Buğdaycı ile İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk bulunuyor.

 

 

GÖLBAŞI: Gölbaşı Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 5 kişi başvuruda bulunurken 42 kişi de belediye meclisi için başvuruda bulundu. Gazeteci Aysel Sadak İltaş tek aday adayı olurken Bayram Duman, Engin Eren, Sükan Karabuğa ve Taygun Altunkaya resmi başvuruda bulunan diğer isimler oldu.

 

 

YENİMAHALLE: Yenimahalle Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için eski CHP Ankara Milletvekili Adayı Erol Bektaş önceki gün resmi başvuruda bulundu.

 

 

PURSAKLAR: Pursaklar Belediyesi için ise tek resmi başvuruda bulunan isim eski CHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Aydın oldu.