20 Aralık 2019

Ali Tatar’ın onuru…

Ali Tatar’ın onuru…

Ali TATAR, onurlu duruşuyla tüm dünyaya selam çakıp aramızdan ayrılalı on yıl oldu. Onurlu bir subay, bir öğretmen FETÖcü kumpasın yarattığı alçaklığa bir karşı duruş olarak hayatına son verdi.

 

 

 

Dr. Semih DİKKATLİ H&H YORUM

 

 

 
Bu vesileyle Ali TATAR’ın son mektubunda yazdıklarını tekrarlayarak o yılların alçak hukuksuzluğuna verilen bu onurlu tepkiyi bir kez daha cumhuriyet düşmanlarının gözüne sokmalıyız.

 

 
İşte o mektup:

 
“Sevgili Nilü (karısı Nilüfer’e hitaben), ailem ve beni bulan yetkililere….

 
Öncelikle başınızı öne eğdirecek hiçbir şey yapmadım. Başınızı dimdik tutun! Ama ben bu hukuksuzlukla yaşayamam. Belki benim ölümüm benim durumumda olanların aydınlığa çıkmalarına vesile olur.

 
İçim buruk. Bana bu oyunu oynayanlara ve sahip çıkmayanlara kırgınım. Yaşadıklarımı ikinci defa kaldırmam mümkün değil… O deliğe bir daha dönmektense mezara girmeyi tercih ederim…

 
Bu şekilde ölmeyi hiç istemezdim. Böyle bir ölüme en çok karşı çıkan insanlardan biri de benim. Ama kader böyleymiş. Hepiniz hakkınızı helal edin.

 
Beni rahmetli babamın yanına gömün. Karımı ve kızım Gökçen’imi size emanet ediyorum. Kızımı ve karımı yalnız bırakmayacağınızı, bu işin peşini bırakmayacağınızı biliyorum.

 
Tek tesellim sizleri son bir defa, hep birlikte görmek oldu. (O sabah aile fertlerinin büyük bölümü Tatar’ın evindeydi.)

 
Gökçen’im, canım kızım derslerine çok iyi çalış. İyi çalış ve önemli yerlere gel ki, benim hesabımı sorabilesin!

 
Hukuksuzluk sürecine hukuk adına saygı gösterilemez… Bu şekilde giderseniz ne yönetecek ne bir ordu ne yaşayacak cumhuriyet, bir ülke bulamayacaksınız…

 
Şunu bilin ki, en küçük suçu ve günahı olmayan ben, bu yapılan hukuksuzluğa isyan ve bu karanlığa bir nebze ışık olabilmek için hayatıma son veriyorum.”

 

 
Değerli Ali TATAR öğretmenim; ölümünden ve kendi canına kıymandan elbette hoşlanmadık ve derin bir acı duyduk ama şunu bil ki, yaktığın ışık bu kumpas davaların çökertilmesi yolunda büyük bir güneş oldu. Senin yaktığın bu ateş 15 Temmuz günü gerçekleştirilmek istenen hain darbenin engellenmesinde çok önemliydi.

 

 
Işıklar içinde uyu Yarbayım, deniz ruhunu yıkasın her an, güneş omuzlarından eksik olmasın. Ruhun şad olsun, varlığın sonsuza uzansın…

 

 
Not: Tanıyan ve tanımayan tüm sevenlerini 21 Aralık Cumartesi Günü mezarının başında yapılacak anmaya davet ediyorum. İptal edemediğim çok önemli bir durum nedeniyle maalesef bedenen orada olamayacağım ama ruhum ve tüm kalbim o anma sırasında orada, hemen ağabeyi Ahmet TATAR’ın sağ omuzunun üzerinde yerini alacak…

 

 
Dr. Semih DİKKATLİ Twitter

 

 

 | 
 |