AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi’den 5 bin tweet’lik temizlik!

AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi’den 5 bin tweet’lik temizlik!
8 Ağustos 2022 13:00

CHP’den istifa ederek Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi’nin kurucularından olan, daha sonra oradan da istifa ederek bağımsız milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’nin “Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir” paylaşımından sonra sildiği tweet’leri gündemde. AKP’ye katılacağı iddia edilen Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet’ini sildiği ifade ediliyor.

 

 

 

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında geçen sene Ayasofya’daki vaazında Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdiği “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan cahil adam!” mesajı; Kadir Mısıroğlu aleyhinde paylaştığı “Peki bu Fesli Kadir kim” videosu ve Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümü için attığı “Berkin Elvan ölümsüzdür” mesajları da var.

 
Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın, sosyal medya hesaplarıyla ilgili istatistikler paylaşan Social Blade sitesinin verilerine dayandırdığı haberine göre Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet sildiği görüldü.

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında geçen sene Ayasofya’da yaptığı konuşması Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdiği paylaşımı da var. Çelebi’nin “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan cahil adam! Bilmez misin verdiği Milli Mücadele ile ezanlar yankılanır bu diyarlarda” mesajı o tarihlerde birçok habere konu olmuştu.

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında Kadir Mısıroğlu aleyhinde bir video da var.

Çelebi’nin sildiği bir başka tweet ise Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde paylaştığı “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bir yıl da geçse bin yıl da geçse onun adı bu topraklarda yankılanacak” mesajı.

1659939630675-a

1659939652315-aa

3

4

5