AKP’liler arasında ‘Erdoğan’a teşekkür ettin, bana niye etmedin?’ tartışması!

AKP’liler arasında ‘Erdoğan’a teşekkür ettin, bana niye etmedin?’ tartışması!
21 Kasım 2021 11:19

AKP Erciş İlçe Başkanı Nedim Sağlam, bir esnaf ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür edip milletvekili Abdulahat Arvas’a teşekkür etmediği gerekçesiyle görevden alındığını açıkladı.

 

 
Van’ın Erciş ilçesinde AKP Erciş İlçe Başkanı Nedim Sağlam, geçen hafta görevden alınması üzerine partiden istifa etti. Sağlam, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’a teşekkür etmediği için görevden alındığını ileri sürdü.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre Sağlam, görevden alınma gerekçesine ilişkin yaptığı açıklamada milletvekili Arvas tarafından il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin önünde “Nasıl bana teşekkür etmezsin, sen Cumhurbaşkanı ile birlikte Erciş balık bendinde balık mı tuttun? Cumhurbaşkanının arkadaşı mısın ki, cumhurbaşkanına teşekkür ediyorsun. Bu yatırımı ben getirdim, benim adımı nasıl anmazsın?” şeklindeki ifadelerle azarlandığını öne sürdü.

 

 

‘BENİM AK PARTİ’YE İHTİYACIM YOK DEDİ’

 

 

Sağlam olayın gelişimine ilişkin de şunları söyledi:

 

 

“20 Mayıs 2020 tarihinde Erciş Organize Sanayi Bölgesi’ne ilçe teşkilatımız olarak bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaret esnasında yapmış olduğum konuşmamda cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğimi belirttim.

Ziyaretten sonra Van Milletvekili Abdulahat Arvas, il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin önünde ‘Nasıl bana teşekkür etmezsin, sen cumhurbaşkanıyla birlikte Erciş balık bendinde balık mı tutun? Cumhurbaşkanının arkadaşı mısın ki, cumhurbaşkanına teşekkür ediyorsun? Bu yatırımı ben getirdim, benim adımı nasıl anmazsın? Ben AK Parti’yi sırtımda taşıyorum, AK Parti beni sırtında taşımıyor, benim AK Parti’ye ihtiyacım yok’ gibi söylemlerde bulundu. Sonrasında da bana karşı bu tutumunu devam ettirdi.”

 

 

PARTİDEN İSTİFA ETTİ

 

 

Bu süreçte baskıya maruz kaldığını anlatan Sağlam, geçen hafta görevden alınmasına da bu olayın neden olduğunu öne sürdü. Sağlam ayrıca görevden alınmasının ardından partiden istifa ettiğini duyurdu.