AKP’li vekilin kardeşi, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına atandı!

AKP’li vekilin kardeşi, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına atandı!
11 Ekim 2022 09:01

AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın kardeşi Abdülkerim Taşar, devletin tüm mal ve hizmet alımlarını organize eden Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

 

 

Bitlis-Tatvan-Kıyıdüzü köyü ilkokulunda öğretmen olan, Eğitim Fakültesi matbaacılık bölümü mezunu ve AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın kardeşi Abdülkerim Taşar’ın yeni görevi belli oldu.
Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Taşar, önce İstanbul Devlet Kitapları Döner Sermaye Yardımcısı oldu. Ardından MEB Açık Liseler Müdürlüğü’ne atandı. 2019 yılında Talim Terbiye Kurulu İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığına getirildi. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de akrabası olan Taşar, şimdi de devletin tüm mal ve hizmet alımlarını organize eden Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

AKP’li vekil Cemal Taşar da Hüseyin Çelik döneminde öğretmenken ilköğretim müfettişi oldu. Ardından Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, sonra da Genel müdür yardımcısı yapıldı. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü de olan Taşar, eski genel müdür göreve iade edilince müsteşar yardımcısı yapıldı. Son seçimlerde milletvekili oldu.