AKP’li isimden Erdoğan’a destek açıklaması yapmayan bürokratlara tehdit! ‘Sizlerle de uğraşacağız’

AKP’li isimden Erdoğan’a destek açıklaması yapmayan bürokratlara tehdit! ‘Sizlerle de uğraşacağız’
30 Mayıs 2023 09:20

AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Nureddin Çelik, 28 Mayıs’ta yapılan ikinci tur seçimde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek açıklaması yapmayan bürokratları hedef aldı.

 

 

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun tamamlanmasının ardından AKP yönetiminden seçim öncesi bürokraside iktidara destek açıklaması yapmayanlara yönelik açık yaptırım işareti geldi.

Söz konusu bürokratlarla “uğraşılacağı” mesajını veren isim ise AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Nureddin Çelik oldu. Çelik, bu mesajı kamuoyunun görebileceği şekilde, sosyal medya hesabından vermekten geri durmadı.

Çelik, o paylaşımında “Pozisyon alıp hiç destek açıklaması yapmayan bürokratlar, aday olamayınca çekip giden dönekler, sandık başında durmayı bırak sandığa bile gitmeyen samimiyetsizler; sizlerle de uğraşacağız” dedi.

 

İşte Çelik’in paylaşımı:

 

tw2

 

 

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak seçimi bir kez daha önde tamamlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs akşamı Saray’ın bahçesinde toplanan kalabalığa yönelik yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Bu yolda beraber yürüdük. Her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Kazanan sadece biz değiliz, kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm kesimleriyle milletimizin ta kendisidir. Kazanan demokrasidir. Bugün kimse kaybetmemiştir. Kimseye kırgın, küskün, üzgün, öfkeli değiliz. Seçim dönemine dair tüm tartışmaları, çekişmeleri bir kenara bırakarak, milli hedeflerimiz etrafında bütünleşme vaktidir.”