AKP’li ilçe başkanı, şehit mezarı ziyaretinde CHP’li başkanın yüzünü buzladı!

AKP’li ilçe başkanı, şehit mezarı ziyaretinde CHP’li başkanın yüzünü buzladı!
18 Temmuz 2020 09:56

AKP Pülümür İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu, 15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik Günü’nde şehit mezarı ziyaretinde çekilen fotoğrafta CHP’li Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun’un yüzünü buzlayarak sosyal medya hesabında paylaştı. AKP’li ilçe başkanının bu sansürüne CHP’li Tosun tepki gösterdi.

 

 

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre 15 Temmuz 2016 gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın darbe girişiminin bastırılmasının 4’ncü yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde birlik ve beraberlik mesajları verilirken Tunceli’de AKP’li ilçe başkanı tepkilere neden olan bir paylaşıma imza attı.

15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle Pülümür’de yapılan şehit mezarı ziyaretinde AKP Pülümür İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu, şehit mezarını ziyaret eden CHP Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun’un yüzünü buzlayarak Twitter hesabından paylaştı.

234

“BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ”

CHP’li Tosun’un yüzünü buzlayan AKP’li Çağnur, Twitter hesabından, “15 Temmuz şehitlerimizi kabirleri başında bir kez daha rahmet ve minnetle andık. ‘Vatanımı böldürmem, bayrağımı indirmem, ezanımı susturmam’ diyerek şehadete yürüyen milli kahramanlarımızı asla unutmayacağınız” ifadelerini kullanarak birlik, beraberlik mesajı verdi.

CHP’Lİ BAŞKAN SANSÜRE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP’li Belediye Başkanı Müslüm Tosun ise sosyal medyada yapılan sansüre tepki gösterdi. Tosun tepkisinde, “Demokrasi ve Milli Günü adına törene katılacaksınız. Daha sonrada fotoların üstünü karartacaksınız. İşte iradeye saygı adına siyaset. Sonuç tahammülsüzlük. Sadece kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.