AKP’li belediyenin parsel parsel satışına hücum!

AKP’li belediyenin parsel parsel satışına hücum!
6 Aralık 2023 09:14

Elazığ’ın AKP’li Akçakiraz Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı Murat Kurum döneminde TOKİ tarafından belediyeye satılan 312 dönümlük toplam 188 arsayı parselleyip açık artırma usulüyle sattı.

 

 

Elazığ’ın Akçakiraz Belediyesi, taban metrekare fiyatlarının 400-500 TL arasında olduğu 188 arsanın satışını 27 Kasım–5 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdi. Belediye satışlarla ilgili duyuruyu 25 Kasım’da yapmıştı.

 

“CİDDİ BİR TEVECCÜH OLUŞTU”

 

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre arsa satış ihalesiyle ilgili bilgi veren AKP’li Sabahattin Kaya, vatandaşların ihaleye yoğun bir ilgisi olduğunu belirerek, şöyle konuştu:

-Yaklaşık 248 parsel TOKİ’den devraldık belli bir bedelle. Bunların 188 tanesini satışa çıkardık meclis üyelerimizin oluruyla 62 tanesini de süreç içerisinde satalım diye anlattık, sözleştik. Bugün 188 parselin son günündeyiz. Millet akın akın geldi, hamdolsun bize inandı, güvendi.
-Alternatif yaşam alanı arıyor vatandaşlar. Bugün de gerçekten ciddi bir teveccüh yine oluştu. Ben bütün iştirakçilerimize ve bütün katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum bütün Akçakirazlılar adına. Sağolsunlar, varolsunlar.

-Yaklaşık 4 bine yakın dosya alındı dün itibariyle 3 bin 580’di bugün de yine dosya alanlar oldu ve 4 bine yaklaştı.

-Özellikle 4 bin kişi buradan geldi dosya aldı, belki de bu 4 bin kişinin içerisinde yüzde 10’u Akçakiraz’ı ilk defa gördü, gezdi. Bizi belki dünya gözüyle ilk defa gördü sohbet ettik ve bundan dolayı bu da Akçakiraz’ın duyurulması, tanınması, yıldızlaşması için bir vesile oldu.

-Kısa zaman içerisinde su, kanalizasyon hizmetini sunacağız, yollarımızı hemen açacağız ve ardından da fiber optiği, Telekom’u güçlendireceğiz, kamu yatırımlarını çekeceğiz yapılaşma olduktan sonra da doğalgaz yatırımlarıyla orayı biçimlendirmeye çalışacağız.

-Orası gerçekten gözde bir yeri olacak, gözde bir yaşam alanı olacak çünkü su kaygan değil, sıvılaşma yok.

-Artık vatandaş 6 şubat travmasını yaşamak istemiyor, 24 ocak sendromunu yaşamak istemiyor güvenli bir liman arıyor o limanda Akçakiraz’dır diyorum.