AKP’li belediyenin milyonluk ihalesini, eski AKP’li belediye başkan adayının şirketi aldı!

AKP’li belediyenin milyonluk ihalesini, eski AKP’li belediye başkan adayının şirketi aldı!
10 Eylül 2023 08:15

İstanbul’daki AKP’li Fatih Belediyesi’nin “Kültür Gezileri Organizasyonu Hizmet Alımı” adı altında çıktığı ihaleyi, bir dönem Eminönü Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü yapan ve 2014 yerel seçimlerinde AKP’den Başakşehir belediye başkan aday adayı olan ancak seçilemeyen Fatih Bolcan’ın şirketi aldı.

 

 

Siyaset arenasında yerel seçim tartışmaları hızlanmaya başlarken AKP’li belediyeler yaptıkları ihalelerle dikkat çekiyor. Cumhuriyet’te Kamu İhale Bülteni’nin kaynak gösterildiği habere göre, AKP’li Fatih Belediyesi, 23 Ağustos 2023’te “Kültür Gezileri Organizasyonu Hizmet Alımı” adı altında ihaleye çıktı. Pazarlık usulüyle yapılan ihaleye 2 şirket katıldı. 8 Eylül 2023’te açıklanan ihaleyi 1 milyon 1350 bin 450 TL’ye A-Z Reklam Basım Şirketi aldı.
Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre şirketin sahibi bir dönem Eminönü Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü yapan ve 2014 yerel seçimlerinde AKP’den Başakşehir belediye başkan aday adayı olan ancak seçilemeyen Fatih Bolcan aynı zamanda eski AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Baş’ın da damadı.

2011 yılından bu yana kamudan aldığı 117 ayrı ihalenin bedeli 173 milyon 726 bin 136 TL.