AKP’li belediyeden 65 yaş üstü ve öğretmen ulaşım kartlarına kısıtlama!

AKP’li belediyeden 65 yaş üstü ve öğretmen ulaşım kartlarına kısıtlama!
12 Mayıs 2024 11:15

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarında sınırsız biniş hakkını kaldırdı. Yeni düzenlemeyle 60 yaş ve üzeri vatandaşlara 4 kez ücretsiz biniş hakkı tanınacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB), ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında değişikliğe gitti.

 

 

Fotoğraf: Google Street View

 

 

HalkTV’de yer alan habere göre, kentte artık ücretsiz seyahat eden 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile indirimli bilet kullanan 60 yaş ve üzeri vatandaşlara 4 kez ücretsiz biniş hakkı tanınacak. Ayrıca öğretmenlere de sınırlama uygulanarak günlük 4 ücretsiz biniş hakkı verildi. Bu sınıra ulaşan kart sahipleri, geri kalan seyahatlerinde tam ücret ödemek zorunda olacak.

Aynı zamanda Kocaeli’de Özel Halk Otobüsü sahiplerine yapılan aylık destek ödemelerinde artışa gidildi. Üstelik, ücretsiz ve indirimli seyahat hakkından yararlanan minibüsçülere sağlanan yıllık destek miktarının artırılmasıyla birlikte, toplamda 700 milyon TL’lik bir destek sağlanacak. Bu önemli karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yetki kararı sonrasında hayata geçirildi.