AKP'li başkana hapis cezası

AKP'li başkana hapis cezası
26 Mart 2013 17:15

Elazığ Belediye Başkanı AKP’li Süleyman Selmanoğlu, “Görevi zincirleme kötüye kullandığı” gerekçesiyle yargılandığı davada 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

 

Elazığ Belediyesi’nde 2005 ve 2010 yıllara arasında yapılan ihalelere fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, zincirleme görevi kötüye kullanma ve evrakta sahtecilik iddialarıyla haklarında 5- 12 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan 46 sanığın 8’inci duruşması bugün Elazığ 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklardan 10’u katıldı. Duruşmayı gözlemci olarak CHP İstanbul Milletvekili Müslüm Sarı, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün de izledi.

 

 

 

 

BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER DE VAR

Geçen duruşmada mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun bir ihaleye fesat karıştırma ve zincirleme görevi kötüye kullanma suçlarından cezalandırılmasını isterken, aralarında belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye memurları ve şirket yöneticilerinin de bulunduğu 45 sanığın “ihaleye fesat karıştırma”, “görevi zincirleme kötüye kullanma”, “resmi evrakta sahtecilik” ile “zincirleme şekilde azmettirmek suretiyle görevi kötüye kullanma” suçlarına iştirakten cezalandırılmalarını talep etti.

 

Bugünkü duruşmada mahkeme, AKP’li Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nu “Görevi zincirleme kötüye kullanma” suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. 1 sanığın berattine karar verilirken, diğer 44 sanığa da çeşitli cezalar verildi.