AKP’de Soylu ve Yıldırım kenara mı itildi?

AKP’de Soylu ve Yıldırım kenara mı itildi?
15 Nisan 2023 10:20

Gazeteci Aytunç Erkin, konuk olduğu canlı yayında Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu’nun milletvekili aday listeleri hazırlanırken rol alamadığını söyledi.

 

 

Seçimlere az bir süre kala AK Parti’de aday listeleri krize neden oldu. Gazeteci Aytunç Erkin, AK Parti’nin önemli isimlerinden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun milletvekili aday listeleri hazırlanırken tasfiye edildiğini söyledi.

 

 

NUMAN KURTULMUŞ VE KANDEMİR AKTİF ROL OYNADI

 
Erkin, aday listelerinin oluşturulmasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un aktif rol oynadığını belirtirken; Binali Yıldırım’ın listelerin hazırlanacağı son üç gün hiçbir toplantıya katılmadığını ifade etti.

Erkin ayrıca Binali Yıldırım’ın “Ben yokum” dediğini de aktardı.

Erkin şu ifadeleri kullandı:

 

“Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu listelerin hazırlanma sürecinde tasfiye edildi. AK Parti’nin Teşkilatlardan Sorumlu Erkan Kandemir ve Numan kurtulmuş listelerin oluşmasında çok önemli rol oynadılar. Binali Yıldırım listelerin hazırlanacağı son üç gün hiçbir toplantıya katılmadı ve ayrıldı. Binali Yıldırım “Ben yokum” diyerek kenara çekildi.”