AKP’de 2 isim İstanbul için sahaya indi!

AKP’de 2 isim İstanbul için sahaya indi!
17 Ağustos 2023 11:48

Ekrem İmamoğlu’nun adaylık çıkışı ardından gözler iktidar partisi adayına çevrilirken, AKP’de iki isim İstanbul için sahaya indi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Adil Karaismailoğlu İBB Başkanlığı için çalışmalara başladı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul için yola çıkıyorum. İstanbul ittifakı için çalışacağım. CHP artık kaybetmemeli” açıklamaları mahalli seçimlerin fitilini ateşlerken gözler de AKP’nin adayına çevrildi.

 

Kulislere göre AKP’de İstanbul için iki adayın ismi öne çıkıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Adil Karaismailoğlu…

Her iki aday da sosyal medyada büyük destek alırken İstanbul için sahaya indi.

Eski Bakan Kurum İstanbul için çalışmalara aylar öncesinde başladı. Üsküdar ziyaretinde esnafı ziyaret eden Kurum vatandaşlarla sohbet etti, büyük küçük herkesi dinledi. Çok sayıda vatandaşın Kurum ile fotoğraf çektirmek istemesi de dikkatlerden kaçmadı.

 

 
SOKAK RÖPORTAJI ADİL KARAİSMAİLOĞLU DEDİ

 

 

Adil Karaismailoğlu da İstanbul’da adı geçen adaylardan biri. Sesli Basın’ın sokakta yaptığı röportajda vatandaşlara “Sizce İstanbul’un başına kim geçmeli? Ekrem İmamoğlu mu, Adil Karaismailoğlu mu?” sorusu soruldu.

Vatandaşların çok büyük bir kısmı Karaismailoğlu’nun adını verdi. “Daha önce verdiği hizmetlerden dolayı ön plana çıkıyor” diyen vatandaşlar aynı zamanda Karaismailoğlu’nu güvenilir bulduklarını dile getirdi.

 
EN BAŞARILI BAKAN

 

 

Sonar Araştırmanın yaptığı kamuoyu araştırmasına göre geçtiğimiz dönemin en başarılı bakanı Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu oldu.

Hakan Bayrakçı’nın sahibi olduğu SONAR Araştırma şirketi son anketini kamuoyu ile paylaştı. 2018-2023 döneminde hükümetin en başarılı icraatı soruldu. Kamuoyunun yüzde 15,4 ‘ü; Adil Karaismailoğlu’nun bakanlığını yaptığı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının alt yapı, köprü ve raylı sistemler gibi hizmetlerini en başarılı buldu.

Öne çıkan adaylar arasında rekabet yavaş yavaş ısınmaya başlarken, kulisleriyle birlikte hangi adayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ikna edebileceği şimdiden merak konusu oldu.

 

 

TROLLER DE BAŞLADI

 

 

Öte yandan, yapılan anket çalışmalarıyla ilgili de sosyal medya trolleri paylaşımlarda bulunmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Eski Bakanı Adil Karaismailoğlu için devreye giren troll Furkan Bölükbaşı, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Doğrusunu söylemek gerekirse Adil beyi daha önce hiç düşünmemiştim. Kaya Çilingiroğlu da televizyon röportajında Adil Karaismailoğluʼnun yaptığı icraatleri çok takdir ettiğini söylemişti. Sokağın nabzına bakılırsa halk arasında da ciddi bir kredisi var gibi görünüyor.”