‘AKP, yerel seçimde de negatif kampanya yapacak’

‘AKP, yerel seçimde de negatif kampanya yapacak’
8 Ağustos 2023 09:26

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, iktidarın yerel seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi negatif kampanya yapmaya hazırlandığını, “Yapamadılar, beceremediler” propagandası üzerinden yürüyeceğini, sınırsız vaat sıralayacağını belirtti.

 

 

Muhalefetteki belediyelerin hedef alınacağını belirten Babacan, yazısında, “Yine algı operasyonuyla, Türkiye’nin neredeyse tamamında olan AKP belediyeciliğinin eksikleri değil, başta 11 büyük il olmak üzere CHP’deki belediyelerin yetersizliği konuşulacak. Tabii ki İstanbul ilk hedef” dedi.

 

Yerel seçimler sürecinde yeni vaatler ve yeni paketler açılarak ‘sanal bir gündem’ oluşturulacak. Genel seçimlerde yarım bırakılan ne vaat varsa listeleniyor.
Gelelim hayaller ile gerçekler arasındaki farka. En önemlisi, iktidar partisi üç büyük şehir için aday bulma sancısı yaşıyor. Ortaya atılan isimlerin hiçbiri yapılan anketlerde seçmen tarafından karşılık bulmuyor. ‘İddialı, sevilen ve güçlü’ bir aday bulma güçlüğü çekiliyor. Tüm yanlış adımlara ve CHP içindeki krize rağmen Ekrem İmamoğlu’nun ‘kolay lokma’ olmayacağı kabul ediliyor.”

Yazının tamamı için tıklayın.